Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

JAE kviečia stiprinti dvišalį bendradarbiavimą

Autorius: Agroeta
Žemės ūkio ministerijos nuotr.
Žemės ūkio ministerijos nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Antradienį žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto vadovaujama delegacija susitiko su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) maisto ministre H. E. Mariam bint Mohammed saeed Hareb Almheiri ir Lietuvos ambasadoriumi JAE Edminu Bagdonu. JAE tampa svarbiu Lietuvos partneriu Artimųjų Rytų regione: keičiamasi aukšto lygio delegacijomis, vyksta verslo misijos, ieškoma kelių eksportuoti žemės ūkio ir maisto produktus, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Būtent lietuviškų produktų eksportui į šią šalį viceministras E. Gustas, kalbėdamasis su JAE maisto ministre, ir skyrė didžiausią dėmesį, pabrėždamas didelį lietuviškų pieno produktų potencialą, juk įmonės, galinčios tiekti šviežio pieno produktus, sūrį, sviestą, pieno miltelius, kondensuotą pieną, laktozę ar kitus produktus, turi specialius sertifikatus.

„Matome didžiulį mūsų dvišalės prekybos augimo potencialą. 16 Lietuvos pieno perdirbimo įmonių jau eksportuoja produktus į JAE. Žuvies produktai, kiaušiniai, konditerijos gaminiai taip pat skinasi kelią, tačiau neabejoju, kad prekybos potencialas dar neišnaudotas. Siekiame išplėsti eksportuojamų žemės ūkio ir maisto produktų sąrašą bei įvairovę, didinti plataus asortimento aukštos kokybės maisto produktų eksportą. Net išrankiausiems JAE vartotojams galime pasiūlyti aukštos pridėtinės vertės produktus, atitinkančius griežtus maisto saugos ir kokybės reikalavimus“, – teigia žemės ūkio viceministras E. Gustas.

JAE maisto ministrė H. E. Mariam bint Mohammed saeed Hareb Almheiri pasidžiaugė stiprėjančiu bendradarbiavimu su Lietuva ir pakvietė mūsų šalies įmones aktyviau naudotis verslo galimybėmis JAE.

Susitikimo metu paprašyta leidimo eksportuoti į JAE medų ir jo produktus. Su šia šalimi jau yra suderinti žuvies ir žuvies produktų, mėsos, pieno ir pieno produktų, kiaušinių, galvijų, gyvų paukščių, gyvūnų augintinių pašaro eksporto sertifikatai.

2019 m. į JAE daugiausia eksportuota šieno ir panašių pašarinių produktų, nugriebto pieno miltelių, vandenų, įskaitant mineralinius ir gazuotuosius vandenis, į kuriuos nepridėta saldiklių, produktų iš natūralių pieno sudedamųjų dalių, sūrių ir varškės. 2019 m. į JAE išvežta 1500 tonų pieno ir jo produktų, 534 t žirnių, 123 t pupų, miltų dribsnių, trapučių ir kitų perdirbtų grūdų produktų, viso –  apie 350 tonų.

2019 m. Abu Dabyje atidaryta Lietuvos ambasada, kuri, anot JAE ministrės, leis padidinti prekybos apimtis. Anot viceministro E. Gusto, ambasados atidarymas parodo Lietuvos pasiryžimą stiprinti dvišalius santykius, ypač daug tikimasi iš prekybos žemės ūkio ir maisto produktais, todėl jau šią vasarą planuojama paskirti ir žemės ūkio atašė JAE.

Susitikimo metu aptarta ir naujo memorandumo dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje tarp abiejų ministerijų pasirašymo galimybė.

Žemės ūkio viceministras E. Gustas pakvietė JAE maisto ministrę atvykti į Lietuvą su verslo misija.

Facebook komentarai