Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

J. Talmantas: matome, kaip valdžia apgavo mokytojus, todėl mes taip lengvai nepasiduosime

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Jonas Talmantas
Jonas Talmantas
Printer Friendly, PDF & Email

Visuotinei žemdirbių protesto akcijai besiruošiantys ūkininkai aktyviai siekia prisidėti prie jos organizavimo. Tai „Agroetai“ patvirtino Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) lyderis Jonas Talmantas. „Kol kas nenorime visko atskleisti, bet yra sudarytas protesto akcijos štabas, kuris koordinuoja veiksmus“, – sakė J. Talmantas.

Jis taip pat patvirtino ketvirtadienį Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) vadovo Aušrio Macijausko žodžius, kad žemdirbiai šimtais skambučių teiraujasi dėl būsimo renginio, kurio data dar oficialiai nepaskelbta.

„Galiu tik pasakyti, jog iš apačios kylantys reikalavimai, veiksmų iniciatyvos yra dar griežtesnės, nei mūsų – organizacijų vadovų. Net neabejoju, kad akcija bus ir savalaikė, ir skaitlinga“, – pabrėžė J. Talmantas.

„Agroeta“ primena, kad spalio 29 d. LŽŪT vienijančios įtakingiausios žemdirbių organizacijos, pradedant Lietuvos pieno gamintojų asociacija, Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos grūdų augintojų asociacija ir baigiant Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacija bei kitomis organizacijomis, paskelbė apie tai, jog lapkričio pabaigoje-gruodžio pradžioje surengs plataus masto protesto akciją. Ji vyks ne tik Vilniuje, bet ir tuo pat metu bus surengta rajonų centruose.

Planuojama, kad ūkininkai traktoriais važiuos rajonų centrinėmis gatvėmis, stabtels prie savivaldybių pastatų, reikalaudami ne tik pagarbos žemdirbiams, bet ir daryti įtaką politikams nedidinti mokesčių žemės ūkiui.

„Mes jaučiame spaudimą, kad reikia imtis veiksmų. Ūkininkai yra paskaičiavę, kad jei valdžia priims mokesčius tokius, kokius planuoja, kiekvienam žemdirbiui metinės išlaidos padidės 5 000-6 000 eurų. Juk vien žemės mokestis gali didėti 2-3 kartus“, – teigė J. Talmantas.

Pašnekovas tikino, kad didesnės išlaidos pirmiausiai užgrius smulkius ir vidutinius ūkius, turinčius įsipareigojimų bankams ir kitoms kredito įstaigoms.

„Bankrutuos ne stambieji ūkininkai, kurie dar turi lašinių, o smulkūs ir vidutiniai ūkiai“, – neabejoja LŪS vadovas J. Talmantas.

Panašu, kad pirmieji į planuojamą protestą jau sureagavo Prezidentūros atstovai. Pasak J. Talmanto, su juo susisiekė vienas atstovų iš Prezidentūros, manydamas, kad J. Talmantas yra LŽŪT vadovas.

„Jam suteikiau A. Macijausko telefono numerį, tad žiūrėsime, kodėl Prezidentūra staiga susidomėjo ūkininkų reikalais“, – kalbėjo J. Talmantas.

Būtent Prezidentūra pasiūlė nuo kitų metų mažinti žymėto dyzelino lengvatą žemdirbiams, taip pat juos labiau apmokestinti „Sodros“ ir kitais mokesčiais.

LŪS pirmininko teigimu, jei politikai susiprotės ir atsitrauks nuo ūkininkų papildomo apmokestinimo, protesto akcija gali būti kitokia, nei planuojama dabar.

„Jei bus pasirašyta deklaracija, priimti konkretūs sprendimai, mes, galbūt, kai kurių priemonių per tą akciją atsisakysime. Bet tai turi būti realūs politikų žingsniai, o ne pažadai, – teigė J. Talmantas. – Mes matome, kaip valdžia apgavo mokytojus, todėl žinodami jų patirtį, mes taip lengvai nepasiduosime“.

„Agroeta“ primena, kad Seimo Kaimo reikalų komitetas trečiadienį atmetė pasiūlymus didinti ūkininkams mokesčius nuo 2020 metų. Jis pasiūlė atmesti Žemės mokesčio įstatymo, Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo ir Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimų projektus.

Tačiau šis komitetas svarstant valstybės biudžeto įstatymą yra tik pagalbinis. Daug kas priklausys nuo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto sprendimo, kurio posėdis numatomas kitą trečiadienį.

Facebook komentarai

b