Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

J. Talmantas apie gazolio normas: traktoriai tuoj gal „oru“ turės važiuoti

Autorius: Loreta MAČIULIENĖ
Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas J. Talmantas.
Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas J. Talmantas.
Printer Friendly, PDF & Email

Šią savaitę Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) projektui, kuriuo siūloma koreguoti lengvatinio žemdirbių dyzelino įsigijimo normas.

Lengvatinio dyzelino įsigijimo normas siūloma padidinti už auginamus rapsus, daržoves, cukrinius runkelius, pašarinius šakniavaisius, verslinius sodus, uogynus, linus, pluoštines kanapes, taip pat pūdymus ir trumpos rotacijos želdinius, pievas, skirtas prekinių žolinių pašarų produkcijos gamybai bei grybus, galvijus, kiaules, sraiges, sliekus ir kitus gyvūnus.

Tuo metu už grūdinius, ankštinius ir kitus augalus, už kuriuos mokamos tiesioginės išmokos, bites, kai laikoma daugiau kaip 40 bičių šeimų – siūloma mažinti.

Be to, siūloma įvesti naują normą – kukurūzams pašarui ir atsisakyti lengvatinio dyzelino už pievas ir ganyklas, kuriose nėra vykdoma jokia aktyvi žemės ūkio veikla – tam iki šiol buvo skiriama 12 litrų už hektarą.

Ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas J. Talmantas sako tokiems pakeitimams nepritaręs.

„Mes nesutikome, kad grūdininkams gazolio normos būtų mažinamos. Kartą jau buvo sumažintos, dabar vėl, tai gal greitai visai neliks lengvatų. Grūdininkystei, augalininkystei gazolio norma stipriai sumažinta – nuo 107 iki 102. Nebuvo atsižvelgta į mūsų nuomonę“, – apgailestauja J. Talmantas.

Pasak ūkininkų sąjungos vadovo, tokios normos užtektų tuo atveju, jei būtų palankios meteorologinės sąlygos – nei per sausa, nei per drėgna.

„Bet tokių metų dabar nebūna. Vadinasi ir kuro sunaudosime daugiau. Jeigu pritrūksime – teks pirkt brangesnius degalus, vadinasi išaugs produkcijos savikaina. Viskas čia atrodo gerai tik tiems, kurie nedirba žemės ūkyje, – sako LŪS pirmininkas. Argumentuojama esą dabar naujesnė, mažiau kuro „ryjanti“ technika. Tokiais tempais mažinant lengvatinio dyzelino normas gal jau tuoj „oru“ važiuos traktoriai“.  

Naujosios lengvatinio žemdirbių dyzelino normos įsigaliotų nuo 2021 metų liepos.

 

Facebook komentarai