Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

J. Sviderskis: įstatymo pakeitimai palies ne tik ūkius, bet ir kaimo gyventojus

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimo Aplinkos komitetui antradienį rengiantis pritarti griežtesnėms Žemės gelmių įstatymo nuostatoms, nukreiptoms į žemės ūkyje naudojamą vandenį, sulaukė Lietuvos žemės ūkio tarybos reakcijos. Pasak Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinio direktoriaus Jono Sviderskio, tiek parlamentarai Simonas Gentvilas, tiek aplinkos ministras Kęstutis Mažeika visiškai neįsigilinę į situaciją. Įstatyme ketinama įtvirtinti tik vandenvietės sąvoką, atsisakant gręžinio sąvokos. 

„S. Gentvilo, K. Mažeikos kalbos, kad ūkininkai, žemės ūkio įmonės prisigręžios vandens gręžinių nemokės mokesčio už vandenį, rodo, kad žmonės absoliučiai nenori įsigilinti į esmę arba yra kas kita, ko nežinome“, – stebisi J. Sviderskis.

Pasak jo, ir dabar ūkyje esantys, pavyzdžiui, du gręžiniai yra sujungti į vieną įvadą ir ten vykdoma bendra apskaita. „Šiuo metu galiojantis Žemės gelmių įstatymas leidžia žemdirbiams, savo ūkio reikmėms naudojantiems vandenį iš gręžinio, esančio nuosavoje žemėje, visai nemokėti už jį. Naujoje įstatymo redakcijoje tvarka tik griežtinama. Tai yra blogai“, – neabejoja J. Sviderskis.

Pašnekovo teigimu, ministras K. Mažeika, kaip Vyriausybės narys, kaip veterinarijos gydytojas, turėtų paklusti Vyriausybės programai ir skatinti „griūvančią“ gyvulininkystę, kuri įdarbina ne tik žmones, bet ir grūdus. "O ką reiškia siūlymas įteisinti tik „vandenvietės“ sąvoką (be žodžių „arba gręžinio“)? Įteisinimas palies visą kaimiškąją teritoriją, reikės gręžinius performinti į vandenvietes su visomis trejomis apsauginėmis zonomis, o tai kainuos didžiulius pinigus. Ir tai palies ne tik ūkius, bet ir gyventojus“, – sako J. Sviderskis.

Pasak jo, jokia Briuselio vandenų direktyva nereikalauja ir niekaip nereglamentuoja, kokiomis sąlygomis naudoti vandenį. „Briuselis prašo tik tą vandenį apskaityti“, – teigia J. Sviderskis. Jį taip pat stebina, kad Teisingumo ministerija yra prašiusi atlikti šio įstatymo įvertinimą korupciniu požiūriu, bet tai iki šiol nebuvo padaryta.

Facebook komentarai