Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Išskerdė paskutines kiaules

Autorius: Mikas JUOZAPAITIS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vienas stambiausių kiaulių augintojų Žemaitijoje Kazimieras Baginskas kiaulių nebeaugina. Dar neseniai Varkalių fermoje  (Plungės r.) jų buvo keli tūkstančiai, dabar – nė vienos.

Gali būti, kad tokiam ūkininko sprendimui įtakos turėjo kelios priežastys – aplinkui siaučiantis kiaulių maras, Plungės miesto gyventojų nepasitenkinimas skleidžiama smarve ir... teisėsaugininkų kirtis.

K. Baginskas iš savo ūkyje užaugintos kiaulienos gamino įvairiausius mėsos gaminius, pradedant rūkytais ir baigiant šviežiais produktais, ir juos pardavinėjo savo paties įkurtame prekybos tinkle daugelyje aplinkinių rajonų. Tačiau ferma buvo įsikūrusi netoli Plungės miesto, ir vietos gyventojai buvo nepatenkinti iš čia sklindančia smarve. Būta nemažai patikrinimų, imti vandens ir grunto pavyzdžiai. Karas tarp ūkininko ir gyventojų, atrodė, neturės pabaigos.

Kita bėda – afrikinis kiaulių maras (AKM). Iš vienos pusės, tai buvo dingstis tikrintojų neįsileisti į savo fermos teritoriją, kita vertus, AKM galėjo išguldyti visą kiaulių bandą, tada ūkininkas būtų patyręs nemenkų nuostolių.

Tačiau didžiausias netikėtumas užklupo pernai, kai į ūkininko valdas užsuko Kriminalinės policijos pareigūnai ir Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai. Pernai gruodį pareigūnai atliko apie 50 kratų visame Žemaitijos regione (automobiliuose, parduotuvėse, ūkiuose, ofise, skerdykloje,  darbuotojų namuose). Įtarimai pareikšti 6 asmenims, 4 iš jų buvo kuriam laikui sulaikyti. Kratos metu rasta ir paimta galimai neapskaitytų pajamų virš 30 tūkst. eurų, rasta duomenų, galimai pagrindžiančių apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymą.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal nusikalstamos veikos požymius, numatytus Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse 220 str. 1 d., ir 222 str. 1 d. (Neteisingų duomenų apie pajamas, turtą ar pelną pateikimas ir Apgaulingas apskaitos tvarkymas). Šis tyrimas dar nebaigtas.

Nei tuoj po kratų, nei vėliau K. Baginskas į žurnalistų klausimus neatsakinėjo, todėl belieka tik spėlioti, kas tapo pagrindine priežastimi likviduojant ūkio kiaules. Beje, pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų, pats ūkis neuždarytas, sąlygos jame laikyti gyvulius išliko, todėl neatmestina, kad situacijai pagerėjus kiaulių Varkaliuose vėl gali atsirasti.

Facebook komentarai