Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Įspūdinga lelijų paroda kviečia į Kairėnus

Autorius: Agroeta
Olandiskas hibridas Agroeta
Olandiskas hibridas Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dienos proga Vilniaus universiteto (VU) botanikos sodas Kairėnuose kviečia į gėlių parodą „Lelija Mindaugo Karūnai“. Čia akį trauks šimtai įvairiausių rūšių ir veislių lelijų. Tai jau penktoji VU Botanikos sodo specialistų rengiama šių įspūdingiausių liepos mėnesio kolekcinių gėlių paroda.

Organizatoriai žada nustebinti 2 metrų aukščio stambiažiedėmis lelijomis ‚Ortega‘, ‚Northern delight‘, ‚Silk road‘, iš Latvijos atvežtu itin retau baltu lelijų hibridu, unikaliomis lietuviškomis lelijų veislėmis.

Čia pamatysite garsaus Lietuvos selekcininko J. Proscevičiaus išveistą ‚Olimpiją‘, ką tik vardą gavusią ‚Karoliną‘, daug metų puikiai botanikos sode augančią ‚Islandiją pirmąją‘ ir kitas jo sukurtas veisles. Parodoje dalyvaus ir kiti naujų augalų veislių kūrėjai su savo eksponatais, kurie bus pirmą kartą eksponuojami plačiajai visuomenei, tad ras ką pamatyti ir norintys užmegzti kontaktus, ir tiesiog besižavintys įspūdingais lelijų žiedais.

Latvijos nacionalinio botanikos sodo specialistai ketina parodą papuošti labai retu hibridu (L.henryi x L.candidum; J.Van Tuyl), o be lelijų atvežti ir savo auginamų viendienių bei rožių veislių. Lankytojai galės pamatyti unikalią ir originalią VU Botanikos sode auginamų miežių mutantų kolekciją.

Liepos 5 d. 12 val. renginį atidarys organizatoriai kartu su parodos svečiais ir globėjais. Ją aplankyti galima liepos 5–7 dienomis VU Botanikos sodo Muziejuje Kairėnuose, įsigijus bilietą į sodą.

Facebook komentarai