Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Išplečiamos galimybės apdorotu dumblu tręšti ir pažeistoms teritorijoms rekultivuoti

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkos ministerija atsisako perteklinių reikalavimų, branginančių nuotekų tvarkymą, ir išplečia apdoroto dumblo panaudojimo galimybes tręšimui, pažeistoms teritorijoms rekultivuoti arba energijai gauti.

Šiuos nuotekų dumblo tvarkymo ir panaudojimo reikalavimus aplinkos ministras Simonas Gentvilas pristatė antradienį lankydamasis įmonėje „Ukmergės vandenys“, kuri nuotekų dumblą kompostuoja ir po to jį perduoda ūkininkams kaip trąšą.

„Reikalavimas nuo kitų metų sausio  1-osios patalpas, kuriose kompostuojamas dumblas, uždengti yra tikrai nebūtinas – Europos Sąjungoje taip niekur nedaroma“, – sakė aplinkos ministras po susitikimo Ukmergės dumblo kompostavimo aikštelėje su Seimo nariu Juozu Varžgaliu, Ukmergės savivaldybės vicemere Agne Balčiūniene, administracijos direktoriumi Dariumi Varnu ir „Ukmergės vandenų“ direktoriumi Rimu Arlinsku.

Pagal keičiamą įsakymą, vandentvarkininkai nebeprivalės ilgiau nei metus laikyti apdoroto dumblo aikštelėse iki panaudojant jį kaip trąšą ar kitoms reikmėms. Aplinkos viceministrės Ramintos Radavičienės žodžiais, keičiamais reikalavimais ne tik tikslinama apdoroto dumblo sąvoka, bet ir plečiamos dumblo panaudojimo naudingiau ir efektyviau galimybės.

Ministro įsakymo dėl nuotekų dumblo tvarkymo ir panaudojimo reikalavimų patvirtinimo pakeitimai derinti bus paskelbti šią savaitę.

Facebook komentarai