Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Ispanijos skerdyklose įvedama vaizdo stebėjimo sistema

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Ispanijos skerdyklose bus privaloma įrengti stebėjimo kameras, siekiant užtikrinti tinkamą elgesį su gyvūnais prieš juos paskerdžiant, antradienį pranešė vyriausybė.

Ji tvirtina, kad pirmoji įveda tokį reikalavimą Europos Sąjungos šalyse.

Įvedusi tokią tvarką „Ispanija šioje srityje pirmauja Europoje ir ne tik užtikrina gyvūnų gerovę jiems keliaujant per skerdyklas, bet ir pagerina maisto saugos garantijas vartotojams“, sakė vartotojų reikalų ministras Alberto Garzonas (Albertas Garsonas).

Naujai tvarkai buvo pritarta antradienį vykusiame vyriausybės posėdyje. Dabar ji bus skubiai perduota parlamentui tvirtinti.

Reikalavimas jau suderintas su pramonės atstovais, per spaudos konferenciją sakė vyriausybės atstovė spaudai Isabel Rodriguez (Izabel Rodriges).

„Būsime pirmoji Europos Sąjungos šalis, kur skerdyklose bus įvesta privaloma vaizdo stebėjimo sistema“, – teigė premjero Pedro Sanchezo (Pedro Sančeso) kairiųjų vyriausybės Vartotojų reikalų ministerija.

Šios permainos siekusios nevyriausybinės organizacijos „Equalia“ vykdomasis direktorius Guillermo Moreno (Giljermas Morenas) naujienų agentūrai AFP sakė, kad yra patenkintas „būtinu ir svarbiu pirmuoju žingsniu gerinant gyvūnų gerovės standartus skerdyklose“.

Jis pridūrė, kad stebėjimo sistemos jau įdiegtos skerdyklose Anglijoje, Škotijoje ir Izraelyje.

Ispanijos skerdyklos privalės saugoti vaizdo įrašus, kad vėliau juos galėtų patikrinti valdžios institucijos.

„Didelės skerdyklos naująjį standartą turi įgyvendinti per metus, o mažesnės – per dvejus metus“, – teigė ministerija.

 

Facebook komentarai

bas

a