Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ir stambūs, ir smulkūs žemdirbiai Briuselyje: „Ne iš gero gyvenimo rengiame protesto akcijas“

Autorius: Regina KUDIRKIENĖ, specialioji korespondentė Briuselyje
Ūkininkų protestas Briuselyje.
Ūkininkų protestas Briuselyje.
Printer Friendly, PDF & Email

Jau trečią kartą į Briuselį dalyvauti žemdirbių protesto akcijose atvyko ūkininkas Eimantas Šerelis iš Kupiškio. Šį kartą jis dalyvauja po Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vėliava, taip pat jis yra ir Lietuvos ūkininkų sąjungos narys, priklauso ir kitoms žemdirbių organizacijoms. Ūkininkas įsitikinęs, kad žemdirbiams reikia būti vieningiems ir nebijoti pareikšti savo nuomonę.

„Jeigu nieko nedarysim, nebūsim išgirsti, niekas nežinos apie mūsų problemas. Ne iš gero gyvenimo rengiam protesto akcijas“, – teigia jaunasis ūkininkas.

Iš Radviliškio atvykęs „AUGA Group“ atstovas Andrius Gudaitis tikina, kad čia dalyvauja ne tik siekdamas palaikyti Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociaciją, bet ir visos Lietuvos žemdirbius.

„Suprantame, kad šios protesto akcijos jau ne itin ką lemia, nes reikėjo aktyviau veikti stojant į ES, kai vyko derybos. Dabar kovojame tik dėl pasekmių, kurias lėmė prasti mūsų derybininkų susitarimai. Tačiau negalime taikstytis ir tylėti, reikia išreikšti savo poziciją, nes gali atrodyti, kad neturime problemų, o jų tikrai yra“, – tikina radviliškietis.

Iš Alytaus rajono atvykę žemės ūkio bendrovės „Atžalynas“ atstovai tikino, kad solidarizuodamiesi su kitais Lietuvos žemdirbiais siekia pagrindinio tikslo – kad būtų suvienodintos ES išmokos, kad Lietuvos žemdirbiai turėtų daugiau teisių. Jie tikino, kad žemės ūkio bendrovių problemos niekuo nesiskiria nuo visų kitų žemdirbių. „Čia atvykome su viltimi, kad mūsų išsakytos problemos bus išgirstos“ , – sakė Marius Žėkas.

Viso pieno sektoriaus atstovų čia susirinko apie pusė šimto, panašiai tiek dalyvauja ir Lietuvos ūkininkų sąjungos narių, prie jų prisijungė nemažas būrys grūdų augintojų, žemės ūkio bendroves vienijančios asociacijos bei įvairių kitų asociacijų atstovų. Viso protestuotojų Briuselio Šumano aikštėje yra apie 250.

Facebook komentarai