Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žvėrys nusitaikė į žieminius pasėlius ir jaunuolynus

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Kanopiniai žvėrys mielai „skanauja“ rapsus, suniokoja nemenkus plotus ir žemdirbiams pridaro daug nuostolių. Šiaulių r. Žemės ūkio skyriaus nuotr.
Kanopiniai žvėrys mielai „skanauja“ rapsus, suniokoja nemenkus plotus ir žemdirbiams pridaro daug nuostolių. Šiaulių r. Žemės ūkio skyriaus nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nutirpus sniegui, šylant orams, visu gražumu pradėjo žaliuoti rapsai ir kiti žieminiai pasėliai. Nors ir yra vietų, kuriose žieminės kultūros akivaizdžiai iššutusios, didžiuliai žali plotai jau vilioja žvėris. Dažniausiai skanauti rapsų renkasi stirnos ir elniai.

Šiaulių rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas ir Nuolatinės komisijos medžiojamųjų gyvūnų padarytai žalai apskaičiuoti komisijos pirmininkas Saulius Darginavičius sakė, jog pastarosiomis dienomis sulaukė žemdirbių iš Raudėnų, Gruzdžių, Meškuičių seniūnijų pranešimų apie žvėrių padarytą rimtą žalą jų pasėliams.

„Apvažiavome nurodytus plotus. Įsitikinome, kad kanopiniai žvėrys tikrai nemažai nuostolių žemdirbiams pridarę. Yra kai kurių vietų, kur nuėsta apie trečdalis rapsų. Stirnos, elniai ne tik pasėlius nuskanavę, bet ir smarkiai išmindžioję. Meškuičių seniūnijoje žvėrys įsisuko ir į jaunuolyną“, – sakė vedėjas.

Laisvėje gyvenančių medžiojamųjų gyvūnų padarytą žalą žemės, miško ir vandens telkinių savininkams, valdytojams ir naudotojams atlygina tų medžioklės plotų naudotojai – medžiotojų būreliai. Tačiau, pasak S. Darginavičiaus, yra reikalingos tam tikros nustatytos sąlygos.

Medžioklės plotų naudotojai atlygina žalą tuomet, kai padaromos žalos žemės ūkio pasėliams, hidrotechnikos įrenginiams, miškui, jeigu neįvykdomi limituojam sumedžioti žvėrių sumedžiojimo limitai. Medžiojamųjų gyvūnų padaryta žala neatlyginama, jei ji padaryta žemės sklypuose, kuriuose jų savininkas medžioti įstatymų nustatyta tvarka yra uždraudęs.

Facebook komentarai