Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žuvys užkastos sode. Kuo jos naudingos ir kodėl verta tai daryti?

Autorius: Žinoti.lt
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Mano sodo kaimynei šiemet sukako 92 metai. Kiek prisimenu, ji visada buvo savotiška moteris. Pagrindinė močiutės aistra yra sodas. Ten ji investuoja ne tik jėgas ir pensiją, bet ir išbando neįprastas trąšas. Vienos iš jų yra žuvys.

Kai pirmą kartą pamačiau šį ritualą, pamaniau, kad kaimynė išprotėjo. Paklausus paaiškėjo, kad žuvys, kaip trąša, yra naudingos derliui. Močiutė apie šią gudrybę sužinojo iš savo mamos.

Kaip naudoti žuvis vietoje trąšų?

''

Sodindama krūmus ir jaunus medžius, kaimynė pasiruošia šviežių ar šaldytų žuvų galvų. Norėdama gauti gerą derlių ir pagerinti augalo augimą, močiutė tokias trąšas užkasa net prie suaugusių augalų šaknų.

'''

Mano kaimynė, sodindama agurkų ir pomidorų daigus, į duobutes įmeta ir žuvų.

Daugelis mūsų kaimynų augalus tręšia žuvų faršu, o ne žuvies gabalais. Tačiau senoji kaimynė naudoja tik žuvų galvas. Jis sako, kad pirmiausia tai pigiau. Antra, galvos lėčiau pūva.

Kodėl žuvų trąšos tokios veiksmingos?

''

Faktas yra tas, kad žuvyje yra kalcio, fosforo, azoto ir daug kitų augalų auginimui naudingų medžiagų. Jei jums nepriimtina naudoti žuvų galvas, galite rinktis pašarinius žuvų miltus. Juos daigai taip pat lengvai absorbuoja ir jie yra ne mažiau naudingi.

'''

Aštrus žuvies kvapas atbaido peles ir kurmius iš sodo. Todėl, jei užkasite žuvis aplink sodo perimetrą, kenkėjų atakas galite pamiršti. Tačiau toks „delikatesas“ traukia sliekus. Jie išpurens dirvožemį ir paliks naudingų atliekų.

Ar žinojote, kad praėjusio amžiaus pradžioje Japonijos ūkininkai dažnai naudojo žuvį kaip trąšą? Šalyje visada buvo daug jūros gėrybių, tačiau žemėje nebuvo pakankamai mineralinių trąšų.

zinoti.lt

Facebook komentarai