Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žuvinto rezervato dirketorius atleidžiamas dėl tarnybinių pažeidimų

Autorius: BNS
Žuvinto biosferos rezervatas. Administracijos nuotr.
Žuvinto biosferos rezervatas. Administracijos nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovas Albertas Stanislovaitis sako, kad Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis yra atleidžiamas dėl tarnybinių pažeidimų, o ne, kaip teigė pats, palieka pareigas savo noru.

„Išėjimas iš darbo vyko darbdavio iniciatyva – mano, kaip tarnybos vadovo, iniciatyva (...) Atleidimas yra nuobauda“, – sakė A. Stanislovaitis. Jo teigimu, atleidimas susijęs su tarnybinio patikrinimo išvadomis. „Tai yra tarnybinio patikrinimo dirbusios komisijos pateiktų išvadų ir pasiūlymų rezultatas“, – teigė tarnybos vadovas.

Tarnybinį patikrinimą Žuvinto biosferos rezervato direkcijoje Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovui A. Stanislovaičiui rekomenduota atlikti rugsėjo viduryje po tarnybos ilgalaikio turto valdymo vidaus audito, kurį atliko Aplinkos ministerija. Audito dokumente rašoma, kad tarnybinį patikrinimą siūloma atlikti dėl Žuvinto biosferos rezervato pasitikėjimo teise valdomų valstybinės žemės plotų perdavimo neatlygintinai naudotis fiziniams asmenims teisėtumo.

Taip pat dėl viešųjų ir privačių interesų derinimo, deklaravimo ir tinkamos privačių interesų deklaravimo kontrolės užtikrinimo bei piktnaudžiavimo rizikos, kad rezervato technika, jos padargai ir kuras galėjo būti naudojami fizinių asmenų sklypų tvarkymui.

A. Stanislovaitis, paklaustas, ar Žuvinto rezervato direktoriaus atleidimas susijęs su šių sklypų perdavimu privatiems asmenims, teigė, kad tai susiję su tam tikromis sutartimis, tačiau konkrečiai jų neįvardino.

„Tai yra susiję su tam tikrų teisinių dokumentų, vykdytų procesų teisėtumu ir yra išvada – tam tikrų sutarčių peržiūrėjimu. Yra susiję su teisinių sutarčių pasirašymais“, – kalbėjo A. Stanislovaitis. Žuvinto biosferos rezervato direktorius A. Pranaitis BNS trečiadienį teigė, kad „išeina iš darbo“ ir ketina dirbti rezervato ekologu. Jis teigė, kad „kažkiek“ tai susiję ir su atliktu auditu.

Arūnas Pranaitis Žuvinto rezervatui vadovauja nuo 2002-ųjų, kai žuvo tuometinis jo vadovas, žinomas gamtininkas Vytautas Nedzinskas. Žuvinto biosferos rezervato direkcijoje rytoj planuoja lankytis prezidentas Gitanas Nausėda.

„Kas nieko nedirba, tas ir neklysta, bet ar tikrai tie pažeidimai tokie, kad dėl jų reiktų atleisti, čia klausimas“, – „Agroetai“ sakė atleidžiamas Žuvinto biosferos rezervato direktorius A. Pranaitis. Nuo išsamesnių komentarų A. Pranaitis susilaikė.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA