Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Žuvinto biosferos rezervate gandrų nemažėja

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žuvinto ežero apylinkėse – baltųjų gandrų lizdai jau beveik tušti, tačiau pievose, pabaliuose, laukuose gandrų gausu. Gandrai-tėvai moko sklandyti jauniklius prieš ilgą kelionę link šiltųjų kraštų. Rugpjūčio pabaigoje gandrai jau bus išskridę.

Lizdo dabar gandrams reikia nebent nakvynei. Tada sutemus dar galima išgirsti visą vasarą įprastą jauniklių šnypštimą ar senių kalenimą snapais, tačiau neilgam.

Rugpjūtis gandrams Žuvinto apylinkėse, kaip ir visoje Lietuvoje – paskutinis mėnuo prieš kelionę į žiemavietes. Rugpjūčio 24 d. – gandrų išskridimo diena.

Jau dvidešimt metų, kai Žuvinto biosferos rezervate (vienintelėje vietoje Lietuvoje) kasmet stebima gandrų populiacija. Lietuvos nacionalinis paukštis - gandras - labai prisirišęs prie pusiau natūralių atvirų buveinių, yra ir jų kokybės indikatorius. 

Šie metai, sprendžiant pagal apskaitos duomenis Žuvinte, yra labai arti pastarųjų metų statistinio vidurkio: 51 lizde sėkmingai perėjo 36 poros, užaugo 76 jaunikliai. Devyniuose lizduose užaugo 3 jaunikliai, dvidešimt viename – du, o šešiuose – vienas jauniklis.

Pasak ekologų, jau penkti metai, kai gandrų populiacija yra stabili ir svyruoja labai nedidelėse ribose. 

Lietuvoje, kur priskaičiuojama apie 20 tūkstančių perinčių porų (2016 m. duomenys), gandrų populiacija greičiausiai yra arti savo maksimumo. Nors lizdų netrūksta, pievų plotai, kuriuose gandrai dažniausiai maitinasi, deja, mažėja.

Facebook komentarai

bas

a