Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Yra neišvažiuojamų kelių, daugybė žmonių lieka be elektros. Įspėja, gedimų gali daugėti

Autorius: ELTA
Ugniagesiai ir kelininkai vakar kelių šalino užvirtusius medžius, šiandien padėtis išlieka sudėtingi.
Ugniagesiai ir kelininkai vakar kelių šalino užvirtusius medžius, šiandien padėtis išlieka sudėtingi.
Printer Friendly, PDF & Email

Dėl visą naktį tebesitęsiančio snygio sudėtingos eismo sąlygos išlieka visoje Lietuvoje, šį rytą pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Pagrindinių kelių dangos su šlapio ar pažliugusio sniego provėžomis, vietomis su prispausto arba puraus sniego sluoksniu iki 10–15 cm. Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai su prispaustu sniegu, vietomis su sniego sluoksniu iki 30 cm, slidūs. Yra rajoniniuose keliuose ruožų, kurie sunkiai pravažiuojami. Neišvažiuojamų kelių yra Pietų ir Rytų Lietuvoje: Marijampolėje apskrityje, Vilkaviškyje, Vilniaus, Ukmergės, Širvintų rajonuose.

Slidžius kelių ruožus valo ir barsto AB „Kelių priežiūra“, kelininkai dirba visu pajėgumu, tačiau vairuotojų prašoma būti atidžių ir neskubėti, atsižvelgti į meteorologines sąlygas, nes kelių dangas dengia sniego sluoksnis, o jį nuvalius dėl snygio keliai vėl padengiami sniegu.

Kiek geresnės, žiemiškai geresnės, eismo sąlygos yra Vakarų Lietuvoje, ypač Klaipėdos apskrityje, nes ten kritulių buvo mažiau.

Dėl storo sniego sluoksnio lūžta medžiai, medžių šakos, tad itin reiktų būti atsargiems miškingose vietovėse. Kelininkai ragina susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, esant būtinybei vykti, vairuoti ypač atsargiai ir keliones planuotis su laiko atsarga.

Visoje Lietuvoje snygis, Kaišiadorių, Marijampolės ir Varėnos rajonuose stiprus, vakaruose, šiaurės vakaruose kai kur pereinantis į šlapdribą, vietomis pūga.

Oro temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną snigs. Kai kur pūga. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų 8–13 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

ESO: elektros neturi apie 55 tūkst. namų ūkių

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) praneša, kad dėl iškritusio gausaus šlapio sniego visoje Lietuvoje trečiadienį 8 valandą be elektros buvo apie 55 tūkst. namų ūkių.

Daugiausiai vartotojų be elektros fiksuojama Vilniaus (apie 19 tūkst.) ir Utenos (apie 16 tūkst.) regionuose, Kauno regione (apie 8,3 tūkst.), Alytaus regione (apie 7 tūkst.), Panevėžio regione (apie 6,3 tūkst.). Kituose regionuose gedimų fiksuojama mažiau.

Nuo sausio 25 d. elektros energijos tiekimas iš viso atnaujintas 250 tūkst. klientų.

Šiuo metu dirba maždaug 250 ESO ir rangovų brigadų, šalinančių elektros energijos tiekimo gedimus.

ESO specialistai dirba visa galia, kad elektros tiekimas būtų atnaujintas kuo operatyviau. Pajungti beveik visi įmanomi pajėgumai, pasitelktos papildomos pajėgos iš kitų regionų, kur gedimų nėra arba jų žymiai mažiau.

Situacija yra ypač sudėtinga dėl didelio sniego kiekio. Remonto darbus trukdo ir tai, kad kai kur technika iki gedimų tiesiog neprivažiuoja per sniegą.

Facebook komentarai