Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Vyriausybė vėl nesutarė dėl maisto tiekėjų bei pirkėjų reguliavimo

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vyriausybė vėl nesusitarė dėl griežtesnio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais reguliavimo, siekiant išlaikyti derybinės galios pusiausvyrą tarp maisto tiekėjų ir pirkėjų. Prie šio klausimo, kuris jau du kartus buvo atidėtas anksčiau, ketinama dar kartą grįžti kitą savaitę.

Pagrindiniu nesutarimu šį kartą tapo baudos dėl nesąžiningos prekybos – Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlė, kad dėl pradelstų atsiskaitymų už prekes didiesiems prekybininkams būtų taikomos baudos iki 0,7 proc. įmonės apyvartos, o perdirbėjams – pagal Administracinių nusižengimų kodeksą.

Tuo metu Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlė, kad tiek prekybininkams, tiek perdirbėjams sankcijos būtų vienodos ir siektų iki 0,7 proc. apyvartos.

Pavyzdžiui, bauda su 100 mln. eurų metų pajamomis siektų iki 700 tūkst. eurų.

Lietuva per šiuos metus į nacionalinę teisę turi perkelti reguliavimą griežtinančią Europos Sąjungos direktyvą.

ŽŪM teigimu, Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse dažnai nėra pusiausvyros tarp tiekėjų ir pirkėjų. Didesni ir daugiau derybinių galių turintys pirkėjai siekia nustatyti sau naudingas sąlygas pirkimo-pardavimo sutartyse, o smulkūs tiekėjai dažnai yra nepajėgūs susitarti dėl lygiaverčių sąlygų su stambesniais pirkėjais.

Pritarus Vyriausybei, šiuos pakeitimus dar turėtų svarstyti Seimas.

 

Facebook komentarai

bas

a