Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Vyriausybė spręs dėl karantino pratęsimo bei prekybos, kultūros ir sporto veiklų atlaisvinimo

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vyriausybė ketvirtadienį spręs, ar karantiną šalyje pratęsti iki gegužės 31 dienos. Taip pat bus svarstoma, ar leisti šiuo metu veikti negalinčių maitinimo, kultūros ir sporto įstaigų bei didesnių prekybos vietų veiklą.

„Pirmas esminis dalykas – siūlymas apskritai pratęsti karantino režimą iki gegužės 31 dienos, o toliau vienas iš pasiūlymų bloko yra susijęs su siūlymais nustatyti tam tikrus palengvinimus asmenims, kurie jau turi koronaviruso infekcijos imunitetą.

Yra siūloma leisti ne daugiau kaip 10 imunitetą turinčių asmenų artimus kontaktus, leisti lankyti gyventojus stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, asmens sveikatos priežiūros įstaigose, atitinkamai būtų leidžiamos ekskursijos atvirose erdvėse ribojant asmenų skaičių“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Vyriausybės pasitarime trečiadienį.

Anot ministro, kita grupe pasiūlymų būtų siekiama atlaisvinti prekybos veiklą. Visgi šiuo laisvinimus siūloma vykdyti palaipsniui, pirmiausia leidžiant veikti visoms parduotuvėms, o vėliau atveriant prekybos vietas turgavietėse.

„Kiekvieną sprendinį lydi ploto ribojimo arba kitokios sąlygos. Būtų siūloma, kad šeštadieniais ir sekmadieniais galėtų veikti tik tos parduotuvės, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, gėlių, optikos, ortopedijos, laidojimo reikmenų, vaistinės“, – sakė A. Dulkys.

Taip pat yra siūloma leisti vykdyti veiklą viešojo maitinimo įstaigoms, kavinėms, barams nuo 7 iki 21 valandos, kai užsakytas maistas ar gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų, atitinkamai leidžiant sėdėti ne daugiau kaip 2 asmenims, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.

Pokyčių gali tikėtis ir kino teatrai, profesionalaus scenos meno įstaigos, leidžiant renginius atvirose ir uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 50 žmonių. Taip pat ketinama leisti atnaujinti sporto klubų paslaugų teikimą, atitinkamai užtikrinant papildomas sąlygas.

Facebook komentarai

bas

a