Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Vyriausybė iš esmės pritarė biodegalų gamybos draudimui iš alyvpalmių aliejų

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vyriausybė šiandien iš dalies pritarė Virginijos Vingrienės parengtam įstatymo projektui, kuriuo siūloma nustatyti, kad biodegalai ir skystieji bioproduktai neturi būti pagaminti iš alyvpalmių aliejų ar jų šalutinių produktų.

Atsinaujinančių išteklių įstatyme numatyta, kad biodegalai ir skystieji bioproduktai neturi būti pagaminti iš žaliavų, užaugintų žemėje, kuri 2008 metų sausį buvo durpynas, nebent pateikiama įrodymų, kad tai žaliavai auginti ir derliui nuimti nereikia sausinti anksčiau nenusausintos dirvos.

Dabartinėje įstatymo redakcijoje nėra reglamentuojamas alyvpalmių aliejaus naudojimas, nėra numatyti ribojimai gaminant biodegalus ir skystus bioproduktus naudoti alyvpalmių aliejų ar jų šalutinius produktus.

Vyriausybė pritarė V. Vingrienės iškeltam tikslui, tačiau siūloma Seimui įstatymo projekto nesvarstyti, atsižvelgiant į tai, kad Energetikos ministerija parengė ir pateikė Vyriausybei projektus, kuriuose, be kitų teisinio reguliavimo nuostatų, siūloma įtvirtinti, kokios pradinės žaliavos dėl didelės netiesioginio žemės naudojimo keitimo rizikos negali būti naudojamos biodegalų gamybai.

Facebook komentarai

bas

a