Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Vyriausybė apsisprendė dėl Galimybių paso – galios nuo gegužės 24 d.

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vyriausybė apsisprendė atverti platesnės veiklos galimybes pasiskiepijusiems, persirgusiems ar 24 val. prieš planuojamą atlikti veiklą COVID-19 testą pasidariusiems asmenims, kurie nuo gegužės 24 d. galės naudotis Galimybių pasu. Tarp laisvinamų sričių – bendravimas didesnėmis grupėmis, dalyvavimas renginiuose bei naudojimasis pramogomis ir paslaugomis uždarose patalpose.

„Šiuo nutarimu apibrėžiame, kokias veiklas pirmiausia ir kokiomis sąlygomis leistume su Galimybių pasu. Noriu atkreipti dėmesį, kad sieksime gerėjant epidemiologinei situacijai reikalavimus keisti, juos lengvinti“, – pristatydama Galimybių paso koncepciją sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Numatyta, kad tiek asmenims, tiek ūkinės veiklos valdytojams siūloma suteikti didesnes galimybes dalyvauti viešajame gyvenime ir vykdyti veiklą tuo atveju, kai paslaugos teikiamos pasiskiepijusiems Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina, persirgusiems COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, arba asmenims, turintiems ne anksčiau nei prieš 24 valandas skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento atliktą COVID-19 tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą, taip pat vaikams iki 16 metų.

Pažymėtina, kad platesnės veiklos galimybės pasiskiepijusiems atsivertų praėjus vienai savaitei po „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą, praėjus 4 savaitėms po „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo, praėjus 4 savaitėms po pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių, bei po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą.

Minėtiems asmenims bus leidžiama bendrauti didesnėmis grupėmis, taip pat plaukioti pramoginiais laivais didesnėmis grupėmis. Taip pat pastariesiems, dirbantiems valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse bei privačiame sektoriuje, dirbti bus leidžiama darbo vietoje.

Imunitetą įgijusiems ar COVID-19 testą atlikusiems asmenims bus netaikomi apgyvendinimo paslaugų teikimui nustatyti suvaržymai, leidžiama vykdyti ir naudotis viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų (išskyrus naktinius klubus ar kitas pasilinksminimo vietas), lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų paslaugomis uždarose patalpose.

Taip pat bus leidžiama organizuoti renginius tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse, dalyvaujant didesniam dalyvių ar žiūrovių skaičiui, jeigu šie asmenys yra turintys imunitetą ar atlikę COVID-19 testą.

„Leidžiama organizuoti renginius viduje, kai užimta 75 proc. visų sėdimų vietų, bet bendras žiūrovų ar dalyvių skaičius neviršija 500 asmenų. Suprantame, kad yra didesnių erdvių, kurios galėtų talpinti didesnį skaičių, tai siūlysime Vyriausybei palaipsniui didinti“, – teigė A. Armonaitė.

Šie pakeitimai įsigalios nuo gegužės 24 d.

Nutarimo projekte taip pat siūloma savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų, leisti rengti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijas, kai užtikrinamas 20 kv. m plotas vienam asmeniui ir uždarose erdvėse dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų, o atvirose erdvėse – ne daugiau kaip 20 asmenų.

Tarp šių savivaldybių patenka Birštono, Biržų rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Klaipėdos rajono, Neringos, Pagėgių, Pakruojo rajono, Pasvalio rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Šakių rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono savivaldybės.

Ši nuostata įsigalios gegužės 10 d.

Facebook komentarai

bas

a