Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Visiškai suįžulėjusius vilkus ekspertas ragina medžioti be jokių apribojimų ir dar mokėti premijas

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
„Du paslankiojo aplink. Perkarę ir išėjo. Kitą dieną jie buvo pastebėti netoli namų“,  – nuotrauką pakomentavo V. Inčiūrienė.
„Du paslankiojo aplink. Perkarę ir išėjo. Kitą dieną jie buvo pastebėti netoli namų“, – nuotrauką pakomentavo V. Inčiūrienė.
Printer Friendly, PDF & Email

Vilkų atakos nesiliauja, tačiau šie plėšrūnai jau visiškai nebijo žmonių. Violeta Inčiūrienė "Facebook" tinkle paskelbė nuotrauką, kurioje užfiksuotas ramiai Rokiškio rajono pasėliuose šlitinėjantis vilkas, nebijantis net veikiančio traktoriaus.

„Du paslankiojo aplink. Perkarę ir išėjo. Kitą dieną jie buvo pastebėti netoli namų“,  – nuotrauką pakomentavo V. Inčiūrienė. Vėliau "Agroetai" ji sakė, kad ūkininkauja netoli Pandėlio (Rokiškio r.).

„Taip jau išpuolė, kad tuo kartu buvo du vilkai. Jie po dienos buvo pastebėti visai netoli gyvenvietės. Vėl tie patys du“, – pasakojo V. Inčiūrienė.

„Agroetai“ ji teigė, kad šią žiemą medžiotojai netoliese jau buvo nušovę du vilkus, o prieš maždaug 3 metus buvo papjauti ir jauni veršeliai, besiganę visai šalia namų. „Patikėkite, nejauku „žiauriai“, – "Agroetai" sakė ūkininkė. 

Medžioklės ekspertas Vytautas Ribikauskas teigia, kad tokie atvejai, kai vilkai prisiartina prie žmogaus gyvenamųjų namų, lenda net į kiemus, prasikasa po elektriniais piemenimis buvo ir bus.

„Viskas tik todėl, kad vilkų medžioklė yra limituojama ir vilkai nebebijo žmonių. Tokia Aplinkos ministerijos politika vilkų atžvilgiu yra absoliuti nesąmonė“, – įsitikinęs V. Ribikauskas.

Jis nė kiek nesistebi, kad pilkiai nieko nebijo. „O ko jiems bijoti? Juk jų praktiškai niekas nemedžioja. Kai kalbama apie tai, kad pjaudami avis vilkai moko vilkiukus, tai jie tuos mokslus tęsia visus metus. Užaugę vilkiukai vėliau to paties moko ir savo vaikus. Tad jiems išugdomas instinktas nebijoti žmogaus“, – teigė pašnekovas.

V. Ribikauskas atvirai užjaučia ūkininkus, kurių ganyklose šeimininkauja pilkiai.

„Juk jų net šaudyti negalima. Ūkininkai neturi tam teisės. Niekas tos teisės neturi, nes kažkas Aplinkos ministerijoje prisiklausė kostiumuotų vilkų mylėtojų, nors neturėtų būti jokių limitų medžiojant vilkus“, – aiškina V. Ribikauskas.

Specialistas „Agroetai“ priminė laikus, kuomet vilkų medžioklė nebuvo limituojama.

„Net tais laikais, kai vilkiukus traukdavo iš urvų dėl premijos, vilkai neišnyko. Tai kodėl jie turėtų išnykti, jei medžioklė nebus ribojama?“ – retoriškai klausė V. Ribikauskas.

Sovietmečiu už nušautą vilką buvo mokama 100 rublių premija, už jauniklį – 50 rublių.   

„Kai vilkas žinos, jei patekęs į aptvarą gali gauti švino, jis nesiartins prie ūkininkų sodybų ir ganyklų“, – nė kiek neabejoja V. Ribikauskas. Pasak jo, per kelis metus vilkai vėl pradėtų bijoti žmonių.

Šiuo metu galiojantis Medžioklės įstatymas leidžia medžioti visus plėšriuosius žvėris, prisiartinusius prie ūkinių priklausinių, išskyrus – vilkus.

Praėjusiais metais vilkai papjovė 1 866 gyvulius. Tai sudaro 0,43 proc. nuo viso laikyto gyvulių skaičiaus. Ūkininkams kompensuojama tik už tuos gyvulius, jei jie randami su įsagais. Dažnu atveju vilkai grobį nusitempia ir už juos ūkininkai kompensacijos negauna.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA