Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vilkų išpuolis Žemaitijoje: vilkų išbaidytos avys sugrįžo, bet nuostoliai didėja

Autorius: Agroeta
Šįryt, apie 7 valandą, M. Jusys sulaukė kaimyno skambučio, kad rapsuose guli jo negyvos avys.
Šįryt, apie 7 valandą, M. Jusys sulaukė kaimyno skambučio, kad rapsuose guli jo negyvos avys.
Printer Friendly, PDF & Email

„Pačios (avys – red. pastaba) parėjo miškeliais. Radau grįžęs prie fermos. Suskaičiuosime kiek trūksta vėliau“, – pasakoja neeilinę dieną išgyvenantis, netoli Rietavo Lopaičiuose ūkininkaujantis Mikas Jusys.

„Agroeta“ pranešė, kad šįryt, apie 7 valandą, vyras sulaukė kaimyno skambučio, kad rapsuose guli jo negyvos avys. Ūkininkas nedelsiant pasileido prie lauke besiganiusios bandos, kurią buvo aptvėręs galingu „piemeniu“.

„Pas mane yra elektriniai tinklai, ne šniureliai kažkokie, „piemuo“ galingas – nepadėjo. Pavyzdžiui pas kaimynus pjovė gyvulius ir veršius pjovė, o mano avys visur kur ganėsi – nekliudė. Pirštus sukryžiavęs laikiau gal pavyks. Nuo 2004 metų laikau avis, turėjau labai didelę bandą, dabar ją sumažinau, daugiau mėsinių galvijų auginu, kaip tik vakar juos uždariau į tvartus“, –ׅ pasakojo M. Jusys.

Nei elektriniai tinklai, nei sukryžiuoti pirštai, deja, nepadėjo. Vilkai, tą patvirtino šiandien įvykį užfiksuoti atvykę specialistai, sugebėjo įveikti galingą apsaugą ir įsisukti į maždaug 110 avių bandą.

„Bandoje buvo jaunos avytės ir avys. Avinai atskirai ganosi, aš juos esu atskyręs nuo motininės bandos“, –ׅ pasakojo M. Jusys.

Ūkininkas apžvelgęs gulinčias negyvas avis pradžioje suskaičiavo 11, dar dešimtys vilkų medžioklę išgyvenusių avių blaškėsi laukuose, bet daugiau nei pusė bandos ( iki 60 avių ) buvo dingusi.

„Įtariu, kad jos vilkų buvo suvarytos į mišką. Banda dresiruota buvo, pavadinkime taip, sušvilpi būdavo ir atbėga visos“, – pasakojo ūkininkas.

M. Jusys vardija nuostolius, kurie didesni nei skaičiuota pradžioje ir dar negalutiniai: papjauta 12 avių, 4 – sunkiai sužalotos ir sako tikrai neišgyvens. Kiek dingusių – dar neaišku.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA