Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vilkai siautėja toliau: Biržų r. papjovė 12 avių, dar 8 sunkiai sužalojo (video)

Autorius: Agroeta
Biržų rajone papjauta 12 avių, dar 8 avys sužalotos. G. Klepecko nuotr.
Biržų rajone papjauta 12 avių, dar 8 avys sužalotos. G. Klepecko nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Įsibėgėja prieš savaitę prasidėjęs vilkų medžioklės sezonas. Šios dienos duomenis, nuo spalio 15 dienos sumedžioti 28 vilkai, dar 7 vilkai šiemet rasti partrenkti automobilių arba sumedžioti kaip probleminiai.

Tuo metu gyvulių augintojai ir medžiotojai, socialiniuose tinkluose vis dalijasi žiniomis apie šių plėšrūnų išpjautus gyvulius. Naujausios žinios apie vilkų padarytą žalą sulaukta iš Biržų rajono, kur ūkininkas rado papjautas 12 avių (4 suaugusias ir 8 jauniklius avinėlius), dar 8 avys sužalotos.

„Sulaukiau apsiverkusios moteriškės skambučio, kad gelbėtume“, – pasakoja tose apylinkėse medžiojantis Gabrielius Klepeckas.

Vienkiemyje gyvenanti moteris su vyru, prižiūrėjo šalia jų namų vietos ūkininko ganomas avis. „Praėjusią naktį, apie 3 valandą, avys ėmė bliauti, pradėjo loti šuo. Vyras išbėgo į lauką, pasišviesdamas prožektoriumi apžiūrėjo, bet sakė nieko nematė. O ryte rado išpjautas avis. Tada ir paskambino man“ – sako G. Klepeckas.

Kad tose apylinkėse vilkų, kaip sakoma – gyvas velnias, patvirtina ir medžiotojas.

„Prie tos sodybos yra mano bokštelis. Prieš gerą savaitę, kelios dienos iki vilkų medžioklės sezono pradžios, laukiau elnio, tai mačiau 3 vilkus. Juos pamačiau per termovizorių. Privažiavau arčiau, atsidaręs langą ėmiau filmuoti telefonu, įjungiau prožektorių – jie atsigulė ir guli netoli mašinos, nu kiek ten – 40 metrų kokių iki jų buvo. Aš vis šviečiau, tai nenorom atsikėlė ir palengva nuėjo. Šį vakarą bandysiu patykoti, bet nuo 7 valandų vakare nieko nesimato. Kaži kaip ten bus“.

Apylinkių medžiotojai šiose apylinkėse skaičiuoja matę mažiausiai 9 vilkus. Vilkų padaugėjo, bet dingo kiti žvėrys.

„Elnių rujavietė buvo. Žmonės atvažiuodavo iš Biržų paklausyt kaip jie riaumoja. Šiemet tuščia. Net pėdų nesimato. Jeigu stirniuką išsigandusį pamatai kokį, tai gerai. Vietiniai bijo. Moterys pas karves važiuoja su dviračiais ir vaikai vienkiemiuose gyvena. Kai buvo iškritęs tas sniegelis su kito klubo medžiotojais sekėm vilkų pėdsakais. Suskaičiavom 9 vilkus. Jie praėjo pagrindine kaimo gatve, per vieno gyventojo kiemą. Jeigu šitaip žmogus tuo metu į kiemą išeitų…“, –  sako medžiotojas.

Oficialiais duomenimis vilkų ūkiniams gyvūnams daroma žala pastaraisiais metais lieka panaši. Kompensacijoms pernai iki rugsėjo Aplinkos ministerija skyrė 71,2 tūkst. eurų, o šiemet iki rugsėjo mėnesio – 74,7 tūkst. eurų. Neabejojama, kad neoficiali gyvulių laikytojams vilkų padaryti žala – gerokai didesnė.

Per 2020 – 2021 m. vilkų medžioklės sezoną, iš viso leista sumedžioti 175 vilkus. Vilkų medžioklės sezonas prasidėjo spalio 15 d. 

Sumedžioti vilkai iki spalio 23 dienos – lentelė čia.

Video – G. Klepecko spalio 13 dieną sutikti ir nufilmuoti vilkai

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA