Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Vilkai be baimės eina prie žmonių: “Kokios ten mintys… Parlėkiau namo kaip kulka” (video)

Autorius: Agroeta
T. Šiušės vaizdo įrašo stop kadrai.
T. Šiušės vaizdo įrašo stop kadrai.
Printer Friendly, PDF & Email

Dėl karantino sustabdžius medžiokles, Lietuvoje vilkai jaučiasi nepažeidžiami ir be baimės eina prie žmonių. Šeštadienį Kėdainių rajono gyventoja Laima Šiušienė paskelbė sūnaus Tito Šiušės iš automobilio padarytą vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip trys vilkai ties Barkūniškio kaimu (Kėdainių r.) nesibaimindami kerta kelią prieš važiuojantį automobilį. Tačiau dar įdomiau tai, kad tai tik pati šios istorijos pabaiga.

“Viskas prasidėjo maždaug prieš tris savaites. Tuomet netoli namų pamatėme vieną vilką. Jis atrodė tarsi ligotas, lyg būtų aklas, – pasakojo Laima. – Tačiau šeštadienio vidurdienį, eidama su šiaurietiškom lazdom, pamačiau vieną vilką garstyčių lauke, maždaug 20 metrų nuo manęs”.

Paklausta, kokios mintys tuo metu sukosi galvoje, L. Šiušienė pasakė, jog apie nieką tuo metu negalvojo, išskyrus savo saugumą. “Kokios ten mintys… Parlėkiau namo kaip kulka”, – prisiminė Laima.

Ji apie tai pasakė ir sūnui, kuris susiruošė važiuoti į Kėdainius ir tame pat garstyčių lauke pamatė jau visą vilkų trijulę bei užfiksavo mobiliuoju telefonu. “Ta trijulė visai be baimės. Sūnus sustojo ir jie prie pat mašinos buvo. Tik po to pradėjo bėgti garstyčių lauku, nukulniavę upės link”, – įvykį nupasakojo L. Šiušienė.

Šeimą neramina tai, kad būtent šiąnakt aplink namus veikiausiai zujo ta pati vilkų gauja. “Šunys lojo labai neįprastai. Tad tik spėliojame, ar tokį elgesį išprovokavo būtent šiandien matyti vilkai”, – sakė L. Šiušienė.

Kaimo gyventojams pastaruoju metu kyla didesnis pavojus susidurti su vilkais. Nors šiemet yra paskelbtas rekordinis vilkų medžioklės limitas (175 vnt.), vis dėlto karantino metu absoliučiai didžioji medžiotojų dalis susilaiko nuo varymininių medžioklių.

Šiuo metu yra sumedžioti 74 pilkiai.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA