Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Veislinių paukščių augintojų asociacijos vadovė Giedrė Mazienė: „Populiarėja retų veislių paukščiai“

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, liepos 7 d.) Vis daugiau žmonių užburia reti naminiai paukščiai. Dažnoje sodyboje galima išvysti pulką įmantriausių plunksnuočių. Pradėjus domėtis ir įsigijus keletą retesnių veislių, sunku būna sustoti. Žmonės nė nepajunta kaip tampa azartiški kolekcionieriai. Agroverslo portalui "Agroeta" Veislinių paukščių augintojų asociacijos vadovė Giedrė Mazienė tai tik patvirtino.

Jos teigimu, pastaraisiais metais daugėja sodybų, kuriose laikomi pulkai retesnių paukščių. Jos teigimu, kone kiekviename šalies rajone gyvena po vieną jau žinomą paukščių augintoją, tuo garsinantį savo vietovę.

Dar neseniai pramoniniai paukščiai iš sodybų beveik buvo išstūmę naminius retesnių veislių paukščius, tačiau laiku susigriebta. Entuziastai skatino ir ragino įsigyti bei auginti ne tik mėsinius viščiukus, kalakutus ar vištas dedekles. Pasak G.Mazienės, šiuo metu Lietuvoje gali būti laikoma net 200 veislių (kartu su mažųjų veislėmis) naminių paukščių. Naujų veislių mūsų šalyje kasmet tik daugėja. Žmonės sužino apie naujas veisles ir žūtbūt jų įsigyja. Paprastai šių paukščių tenka vykti į tolimas šalis, rizikuoti savo sveikata ir išleisti nemažai pinigų.

„Šiuo metu populiariausi maranai, kurių kiaušiniai tamsūs, araukanai, kurie deda žalius kiaušinius, - "Agroeta" portalui sakė G. Mažienė. – Ne mažiau mėgstami visiškai juodi Ayam Cemani veislės paukščiai, visada populiarūs bramai, šilkaplunksniai. Mano mylimiausi nėriniuoti olandų Barneveldai, gražūs ir  mažieji sebraitai, De Grube, šabukai, kochinkinai. Vieni kolekcionuoja kovinius, kiti švelnius pūkuotus, kuoduotus paukščius. Kiti myli kuo didesnius - bramus, ortpingtonus, mechelnus, kochinchinus, šamo, faverolius. Tačiau daugelio svajonė yra Vietmano veislės Dragon Leg Dong Tao veislės paukščiai. Jie – vieni brangiausių ne tik jų gimtinėje. Delikatesu laikomos jų neįprastai storos kojos“.

„Veislinių paukščių augintojų asociacijai priklauso 29 nariai, tačiau pažintiniuose forumuose kartais dalyvauja net iki 2 tūkst. smalsuolių, - „Agroeta.lt“ portalui pasakojo G. Mazienė. – Veislinių paukščių augintojų asociacijos nariai dalyvauja ir patys organizuoja parodas. Neseniai veislinių retų paukščių kolekcija buvo pristatyta Kaišiadoryse vykusioje Paukščių šventėje. Po Naujųjų metų sausio 21 d. Kaune, A.Stulginskio universitete, jau antrą kartą asociacijos nariai organizuos veislinių, tarp jų ir labai retų, paukščių parodą.“

Meilė Taraškevičienė

vietnamogaidys
Facebook komentarai

bas

a