Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Triukas padėsiantis atsikratyti piktžolių. Pamirškite dažną ravėjimą!

Autorius: Žinoti.lt
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kova su piktžolėmis sode nesiliauja beveik visą vasarą. Ramiai kvėpuoti galiu tik tuomet, kai žemę dengia sniegas. Ir jei ne praktiški kaimynės patarimai, visą vasarą ir toliau niurzgėčiau dėl lysvių.

Mano kaimynai geri sodininkai. Kaip mėgsta sakyti kaimynas, pirmąją bulvę jis pasodino daug metų iki man gimstant.

Efektyvi piktžolių kontrolė sode

Kartą per savaitę einu ravėti lysvių. Žinoma, radau kur juos dėti – pavyzdžiui, kompostuoju ir naudoju kaip trąšas. Tačiau, pasirodo, ekspertai rekomenduoja atsisakyti reguliaraus dirvos ravėjimo. Anot jų, užtenka kartą per sezoną pasivaikščioti po sodą su kauptuku.

Vienintelis kartas, kai kaimynas kartu su žmona kažką kasa – tai rudenį, prieš žiemą. Jis sako, kad piktžolės yra giliai po žeme. Žinoma, tai suteikia joms galimybę išgyventi net atšiauriausią žiemą. O jei dirvą atkasite ir pavasarį žoles išnešite – piktžolės neišgyvens. Tada pavasarį užtenka tik žemę supurenti.

O kad visiškai atsikratytumėte erzinančių piktžolių, lysves uždenkite mulču. Pavyzdžiui, šiaudais ar pjuvenomis. Mulčas ne tik apsaugos pasėlius nuo piktžolių, bet ir išlaikys drėgmę bei palankią temperatūrą. O rudenį, kai tik nuimsite derlių, būtinai uždenkite visą daržą mulču.

Štai kaip nuo šio sezono atrodys mano sodo piktžolių kontrolė darže. Šalia namų nuo nekenčiamos žolės gelbsti naudingos gėlės, o tarp plytelių išdygusius žalumynus ant tako naikinu su naminėmis priemonėmis. Dabar ir sode žinosiu kaip įveikti piktžoles.

zinoti.lt

Facebook komentarai

bas

a