Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Siūloma keisti 185 valstybės rinkliavų dydžius

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Finansų ministerija siūlo keisti 185 iš 2400 valstybės rinkliavos dydžius, iš kurių 153 valstybės rinkliavos dydžius siūloma didinti ir 32 – mažinti.

Šis siūloma bus svarstomas Vyriausybės posėdyje pirmadienį.

Kaip nurodoma Vyriausybės nutarimo pažymoje, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo sumažinti valstybės rinkliavos už Radiacinės saugos centro išduodamas licencijas ir kitus dokumentus dydžius, didinti – už Lietuvos bioetikos komiteto teikiamas paslaugas dydžius, taip pat keisti kitus valstybės rinkliavos dydžius.

„SAM reikšmingai rinkliavos dydžių keisti nesiūlo, rinkliavos mažinamos apie 3 proc. (2–3 eurais), didinamos apie 20 proc. (5–10 eurų)“, – nurodoma dokumente.

Tuo metu Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba siūlo reikšmingai didinti valstybės rinkliavos dydžius. Tarnyba nurodo, kad esami valstybės rinkliavos dydžiai neatitinka su paslaugos teikimu susijusių faktinių išlaidų, taip pat atkreipia dėmesį, kad projektu siūlomi valstybės rinkliavos dydžiai, palyginti su kaimyninėmis valstybėmis, vis dar yra mažesni. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba kai kuriuos valstybės rinkliavos dydžius siūlo didinti du ir daugiau kartų.

Lošimų priežiūros tarnyba valstybės rinkliavos dydžius siūlo didinti apie 10 proc. Taip pat siūlo sumažinti valstybės rinkliavos už lošimų organizavimo reglamento patvirtinimą dydį nuo 855 eurų iki 777 eurų.

Aplinkos ministerija, atsižvelgdama į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos skaičiavimus, kad valstybės rinkliavos dydis neatitinka su paslaugos teikimu susijusių faktinių išlaidų, siūlo žymiai padidinti valstybės rinkliavos dydžius. Valstybės rinkliavos dydžius vidutiniškai siūloma didinti du ir daugiau kartų.

Susisiekimo ministerija siūlo daugiau valstybės rinkliavos dydžių mažinti nei didinti, atsižvelgiant į supaprastintas paslaugų teikimo procedūras, pasikeitusias teisės aktų nuostatas ir kita.

Valstybės rinkliavos dydžius siūlo keisti ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė augalininkystės tarnyba, Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba.

Facebook komentarai

bas

a