Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Sėklų pardavėjai šiemet tikisi geros prekybos

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Sodo ir daržo prekių bei sėklų  prekybininkai sako, kad koronaviruso krizė jiems pakenkė mažiausiai – dėl pandemijos neveikus fizinėms parduotuvėms, sėklų, trąšų, įrankių žmonės perka internetinėse parduotuvėse, kur pardavimai išaugo kartais. 

Dalis prekybininkų kiek smukusios apyvartos kaltininku laiko vėsius pavasario orus.

Apyvarta šiemet lenkia 2019-uosius

„Žmonės sodino ir sodins. Žmonės vis dažniau persikelia į gamtą, atranda daržininkystę, nes esant tokiai situacijai, praktiškai nebėra ką veikti, o veiklos vis tiek norisi“, – sakė daržo ir sodo produkciją tiekiančios įmonės marketingo vadovė Jurgita Blužaitė.

Ji pripažįsta, kad sausio-vasario mėnesių pajamos iš didmeninės, mažmeninės, eksporto bei internetinės prekybos yra šiek tiek mažesnės nei pernai tuo pačiu metu.

„Konkurencija didelė. Ypač šiemet, nes kas pernai neturėjo e. parduotuvių, jas dabar atsidarė. Be to, tiek mūsų mažmeninio tinklo, tiek partnerių parduotuvės buvo uždarytos iki vasario pabaigos“, – sakė J. Blužaitė. Ji neabejoja, kad „nedidelis minusiukas dabar“ metų gale virs į pliusą.  

Pasak jos, nuo sausio iki balandžio 15-osios, palyginti su pernai tuo pačiu laiku, įmonės internetinė prekyba augo apie 40 proc., o palyginti su 2019-aisiais – net 5 kartus.

„Mus uždarė (2020 metų pavasarį – BNS), kai mažmenoje kiekvieną dieną pardavimai augo ir tada žmonių, kadangi gamta nelaukia, pirkimai persikėlė į internetinę erdvę. Buvo tokių dienų, kai užsakymų sulaukdavome po 10-15 kartų daugiau nei 2019-aisiais“, – teigė J. Blužaitė.  

„Jeigu būtume neturėję e. prekybos, būtų buvę labai liūdna“, – pridūrė ji.

Pasak jos, nors dabar parduotuvės atidarytos, pirkimai e. parduotuvėje yra tokie pat dideli – didesni nei 2019 metais.

„Dalis žmonių nebeina į parduotuves, o apsiperka internetu, pasikeitė apsipirkimo įpročiai. Pirkėjai atrado internetinio apsipirkimo privalumus“, – teigė įmonės atstovė.

Ji neabejoja, kad šiemet pardavimai bus didesni nei pernai ir pralenks 2019-uosius. 

Pardavimus parduotuvėse apkarpė internetinė prekyba 

Vieno prekybos centro komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė sakė „ryškių pokyčių“ sėklų pardavimuose nematanti.

„Pernai sėklų parduota 1 proc. daugiau, lyginant su 2019-aisiais, o šįmet kol kas sėklų nupirkta 4 proc. mažiau nei 2020-aisiais“, – teigė ji.

Prekybos centro atstovės teigimu, kiek sumažėjusius sėklų pardavimus šiemet lemia pakankamai vėsūs orai. E. Dapkienė taip pat teigia, kad dėl pandemijos pasikeitė pirkėjų įpročiai ir dalis sėklų prekybos yra persikėlusi į internetinę prekybą. 

„Tradiciškai daugiausia yra nuperkama daržovių sėklų. Agurkų ir pomidorų sėklos pradėtos pirkti dar viduržiemį, kuomet įprastai prasideda vadinamoji palangių daržininkystė. Šiuo metu stebime išaugusius gėlių bei vejos sėklų pardavimus“, – sakė E. Dapkienė.

Pasak jos, šiemet lanai išaugo įvairių sodo ir balkono augalų, vaismedžių ir vaiskrūmių sodinukų pardavimai: „Tam įtakos galimai turi ir karantinas, nes žmonės daugiau laiko praleidžia savo namuose bei sodybose, o sodininkystė yra vienas laisvalaikio užsiėmimų“. 

Facebook komentarai