Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Seimui teikiami planai skatinti Lietuvos ūkininkų bendradarbiavimą

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Ketvirtadienį Seimui teikiamos Kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymo pataisos, kuriomis siekiama stiprinti ūkininkų derybines galias ir didinti konkurencingumą, skatinant žemės ūkio kooperatyvų steigimąsi ir plėtrą.

„Kooperacija žemės ūkyje yra ypač svarbi smulkiųjų ūkininkų išlikimui ir jų veiklos konkurencingumo stiprinimui. Nors pastaraisiais metais Lietuvoje žemės ūkio kooperatyvų vaidmuo nuosekliai augo, į kooperatyvų veiklą įsitraukia jau ne tik smulkieji, bet ir vidutiniai bei stambieji ūkininkai, žemės ūkio bendrovės, stebimas poreikis tobulinti įstatymų nuostatas, kurios leistų toliau stiprinti kooperatyvus“, – rašoma įstatymo projekto aiškinamajame rašte.

Parlamentui bus siūloma mažinti administracinę naštą žemės ūkio kooperatyvinėms bendrovėms, suteikti daugiau sprendimų laisvės jų nariams sprendžiant kooperatyvų veiklos ir valdymo klausimus.

Pataisomis numatoma kooperatyvų nariams leisti perleisti balsavimo teisę, užpildžius balsavimo biuletenį balsuoti raštu, sudaryti galimybes posėdžiuose dalyvauti ir balsuoti nuotoliniu būdu. Taip pat siūloma leisti kooperatyvams skirti daugiau nei 10 proc. grynojo pelno dividendams išmokėti.

Dar įstatymo projekte norima numatyti, kad kooperatyvo valdybos nariai ir pirmininkas kooperatyvo narių susirinkime būtų renkami ne ilgesnei nei 4 metų kadencijai.

Iniciatyvą palaiko Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija „Kooperacijos kelias“ ir Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga. Kaip teigiama bendrame organizacijų laiške Seimo nariams, parlamentui pristatomi pakeitimai yra reikalingi, skatinant vangų Lietuvos ūkininkų bendradarbiavimą, o panašių pokyčių prašyta ne vienerius metus.

Facebook komentarai

bas

a