Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Seimo Kaimo reikalų komitetas lankė pienininkystės ūkius

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Prasidėjus Seimo rudens sesijai, rugsėjo 13 d., Seimo Kaimo reikalų komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį į Žemaitijoje įsikūrusius pienininkystės ūkius.

Šilalės rajone aplankytas Valentino ir Aistės Grybų ūkis. Ūkyje šiuo metu laikoma apie 100 galvijų, tačiau numatyta plėtra – šalia ūkio statomame naujame tvarte ketinama laikyti iki 150 melžiamų karvių. Komiteto nariai turėjo galimybę įvertinti senojo tvarto trūkumus ir naujojo galimybes.

Kitame, Petro Skrodenio ūkyje, taip pat įsikūrusiame Šilalės rajone, Komiteto nariai stebėjo automatizuotą melžimą, melžimo robotus, įdiegtas kitas naujausias technologijas, palengvinančias darbą ūkyje. Ūkyje laikoma 120 melžiamų karvių, kurių vidutinis metinis primilžis – 11 t pieno.

Rietavo savivaldybėje aplankytas Stanislovo ir sūnų Ramūno bei Stasio Jurkų ūkis, kuriame laikoma apie 200 galvijų. Nors jau garbaus amžiaus, tačiau energingas ūkio įkūrėjas Stanislovas Jurkus pats papasakojo apie savomis rankomis nuo 1991 m. įkurtą ūkį, ūkininkavimo būdą ir nuolatinę plėtra bei atsinaujinimą.

Paskutiniame aplankytame Vaclovo ir Rūtos Galdikų nedideliame šeimos ūkyje, esančiame Plungės rajone, atnaujintoje fermoje laikoma apie 80 galvijų. Darbštūs ūkininkai suspėja rūpintis gyvuliais ir gražiai išpuošti sodybą.

Apžiūrėjus ūkius, pabendravus su ūkininkais, įvertinus jų pastangas, rūpesčius ir planus, Kaimo reikalų komitetas susirinko Plungės dvare aptarti rūpimus pienininkystės klausimus. Susirinkusiuosius į posėdį pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Su pienininkystės problematika supažindino Lietuvos pieno gamintojų asociacijos pirmininkas ir Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Jonas Vilionis ir Žemės ūkio kooperatinės bendrovės „Pieno gėlė“ valdybos pirmininkas Jonas Kuzminskas. Apie ūkininkavimą mintimis pasidalijo vyresni ir jaunieji ūkininkai. Į klausimus atsakė posėdyje dalyvavęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Komiteto nariai ragino pieno gamintojus atkreipti didesnį dėmesį į ūkininkų kooperavimąsi, pasinaudojimą teikiama parama ir aktyviai diskutuoti dėl rengiamų pieno įstatymo nuostatų.

Facebook komentarai