Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Seimas spręs dėl atsakomybės už žiaurų elgesį su gyvūnais griežtinimo

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimas šiandien svarstys Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama sugriežtinti atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais.

Įstatymo projektu siūloma atsisakyti įspėjimo už žiaurų elgesį su gyvūnais kaip administracinės nuobaudos formos, taip pat numatyti atsakomybę asmenims, kurie nuslėpė informaciją apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir aplaidžiai vykdė kontrolę.

Taip pat ketinama uždrausti lauko prekybą gyvūnais augintiniais.

Į veiksmų sąrašą, kuriems priskiriamas žiaurus elgesys su gyvūnais, siūloma įtraukti veterinarijos paslaugų teikėjo nepranešimą Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) ar teisėsaugos institucijoms apie asmenis, piktybiškai pažeidžiančius gyvūnų gerovės reikalavimus.

Kaip žiaurų elgesį su gyvūnais ketinama traktuoti ir veisimą nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų bei reikalingos, su gyvūnų gerove susijusios informacijos nesuteikimą įstatymo vykdymą kontroliuojančių institucijų pareigūnams.

Be to, siūloma įteisinti pataisą, kad veisimo veiklai naudojami gyvūnai augintiniai privalėtų būti paženklinti mikroschema ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje, o veisėjai kas pusmetį privalėtų teikti informaciją apie visus veisimui naudojamus bei išveistus gyvūnus.

Viešojoje erdvėje prieš kurį laiką pasirodė informacija bei nuotraukos iš nelegalių gyvūnų veislynų, kur matyti žiaurus elgesys su gyvūnais.

Vakar žemės ūkio ministras Andrius Palionis sakė, kad dėl susidariusios situacijos Žemės ūkio ministerija ketina atlikti tyrimą.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA