Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Seimas atmetė siūlymą padidinti pelno mokesčio tarifą

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimas atmetė socialdemokrato Algirdo Syso siūlymą padidinti pelno mokesčio tarifą.

Už Pelno mokesčio įstatymo pataisą, kurioje siūloma padidinti pelno mokestį 5 procentais – nuo 15 iki 20 procentų, antradienį balsavo tik 7 Seimo nariai, prieš buvo 21, susilaikė 44 parlamentarai.

Pateiktą projektą kadenciją baigiantis Seimas atmetė, už tai balsavus 38 Seimo nariams, už projekto tobulinimą buvo 25 parlamentarai.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas „valstietis“ Valius Ąžuolas, pasisakymas prieš projektą, kvietė nedidinti pelno mokesčio tarifo ir „neužlipti ant to paties grėblio, nes gali sumažėti mokesčio surinkimas.“

Seimo narys konservatorius Mykolas Majauskas mano, kad didinti mokesčius nėra geras sprendimas ekonomikos susitraukimo laikotarpiu.

„Didinti mokesčius ekonomikai susitraukiant – tikrai prastas dalykas. Lietuva pagal investicijas reikšmingai atsilieka nuo kitų šalių, tarp jų ir nuo kaimynių. Didindami pelno mokestį dar labiau sumažinsime investicijas Lietuvoje. Daryti mokesčių reformas tokiu staigiu būdu tikrai būtų neatsakingas sprendimas“, – sakė M. Majauskas, paraginęs susilaikyti nuo bet kokių mokesčių reformų.

Šiuo metu Lietuvoje apmokestinamam pelnui taikomas 15 procentų mokesčio tarifas.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA