Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Savo gyvenimo žuvies Gabrielė dar nepagavo

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Gabrielė Kreimerytė žvejoja nuo vaikystės.
Gabrielė Kreimerytė žvejoja nuo vaikystės.
Printer Friendly, PDF & Email

„Šiaulių aruodo“ ir Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos administratorė, komunikacijos specialistė Gabrielė Kreimerytė nuo vaikystės pamėgo žvejybą. Su trejais metais vyresniu broliu Haroldu žvejo sėkmę bandė dar iš vytelės pagaminta meškere, vėliau įsigijo profesionalių žvejybos reikmenų. Gabrielė nesigaili nė vienos žvejyboje praleistos minutės, nė vieno nemiegoto ankstyvo ryto. Žvejei yra užkibusių įvairių žuvų: nuo raudės iki lydekos. Tačiau savo gyvenimo žuvies mergina dar nepagavo. Būdama labai užsiėmusi, vis rečiau savo pomėgiui laiko randa.

Gabrielė Kreimerytė žvejoja nuo vaikystės. Prisiekęs žvejas – ir jos tėtis, ir vyresnysis brolis Haroldas.

„Aš visuomet stengiausi į brolį lygiuotis, jis man buvo pavyzdys. Todėl nė nemanydavau ginčytis ar prieštarauti, kuomet brolis naktį mane prižadindavo, ir abu eidavome sliekauti. O paskui – ir žvejoti. Brolis buvo padaręs iš paprastos vytelės meškerę – ant pagaliuko pritvirtinęs valą. Buvau gal septynerių...“, -- su šypsena pasakojo Gabrielė.

Pirmosios naktinės žvejybos vykdavo Šakynos, kuriame Gabrielė ir dabar su tėvais gyvena, tvenkinyje. Gaudydavo dažniausiai raudeles. Bet sykį mažajai žvejei užkibo, kaip vėliau paaiškėjo, auksinis karosas. Nedidelis karosiukas buvo, gal pusės kilogramo, bet kiek Gabrielei, tuomet dar nė žuvelių neatskirdavusiai, džiaugsmo suteikė.

G. Kreimerytė pasakojo, jog jos vaikystės metais Šakynos tvenkinys buvo labiau užžėlęs negu dabar. Todėl tekdavo keltis apie antrą valandą nakties, kad pavyktų žvejybai kuo tinkamesnę vietą užsiimti. Žuvelės tik po poros valandų, prieš aušrą pradėdavo kibti...

„Nei seniau, nei dabar žvejojant man miegas neima. Tik labai ramu. Tiesa, ne visi vienodai naktinėje žvejyboje jaučiasi. Pernai sykį brolis sumanė mašinoje pasnausti, nes buvo pavargęs po darbo, o mane paliko žvejoti, stebėti situaciją. Kaip tyčia man užkibo, kaip galėjau įtarti, didelė žuvis. Traukiu, traukiu – ir nejuda, tarytum į žoles įsipainiojusi būtų. Nusprendusi kiek palūkėti, staiga vos meškerės nepraradau – žuvis bloškėsi į šoną. Spėjau pamatyti, jog buvo užkibęs tikrai nemenkas lynas, gal trijų-keturių kilogramų, žuvį buvau prie tiltuko prisitraukusi. Dar šaukiau brolį į pagalbą. Bet  lynas už mus abu buvo stipresnis, sumanesnis – nutraukė valą ir uodegą parodė“, -- apie  vieną iš nutikimų žvejyboje pasakojo Gabrielė.             

Ne vienerius metus tik kartu su broliu žvejodavusi, pastaruosius trejus-ketverius metus Gabrielė jau viena išsiruošia į naktines žvejybas. Bet, jei tik yra proga kartu pabūti, būtinai eina pažvejoti.

„Ne konkurentai mes žvejyboje. Bet kartais „pasikandžiojame“ dėl sėkmių ir nesėkmių. Pernai brolis mane praminė Lynų karaliene. Jam labiausiai patinka žvejoti karpius, o man – lynus. Tiesa, lyniauti reikia labai didelės kantrybės. Bet man jos netrūksta. Vis pagaudavo kas kartą, ir ne po vieną lyniuką. Mažesnes žuveles atgal paleidžiu, kokią didesnę  parnešu mamai, kad ką nors skanaus pagamintų. Tėvas turi įsirengęs rūkyklą, žuveles išrūko. Jei atvirai, nesu didelė žuvų patiekalų mėgėja. Man maloniausias pats žvejojimo procesas. Bet, jei ant mūsų šeimos stalo yra žuvų, vadinasi tai brolio arba mano pagautosios“, -- pasakojo Gabrielė Kreimerytė.  

Žvejyboje Gabrielė yra patyrusi daugybę nutikimų. Sykį su paprasčiausiu kukurūzu pagavo stambią lydeką. Nė specialių įrangų, masalų nereikėjo. „Nėra žvejyba pigus pomėgis, vien už kokybišką ritę gali tekti ir 100 eurų sumokėti. Seniau iš brolio gerų meškerių skolindavausi, vėliau brolis padovanojo vieną. Tokią gražią, raudoną. Labai didžiavausi. Vėliau ir pati įsigijau“, -- sakė.    

 Žvejyboje Gabrielė praleidžia ir didžiąją dalį savo atostogų, dažniausiai birželio mėnesį. Tik šiemet, Šakyną paskelbus mažąją Lietuvos kultūros sostine, žvejybai laiko labai trūko. Gabrielės mama Saulė Kreimerienė – Šakynos bendruomenės pirmininkė, aktyvi bendruomenės veikloje ir pati Gabrielė.           

Facebook komentarai

bas

a