Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Šalyje siaučia padegėjai: per pragarišką gaisrą Linkavičių kaime sudegė 1 500 šiaudų rulonų, nuostoliai penkiaženkliai

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr. PAGD nuotr.
Asociatyvi nuotr. PAGD nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Ugniagesiai gelbėtojai praėjusią parą dalyvavo dramatiškų gaisrų gesinime. Naktį ir sekmadienio į pirmadienį jiems teko gesinti didžiulį gaisrą Linkavičių kaime (Pakruojo r.), kur, kaip manoma, buvo padegtas sandėlis (60 ant 20 metrų) su jame laikytais 1 500 vnt. šiaudų ir 100 vnt. šieno rulonų.

„Atvykus, degė metalinis sandėlis atvira liepsna. Statinys karkasinis, stogas ir sienos dengti šiferiu. Gaisro metu išdegė viduje buvę 1500 vnt. šiaudų rulonų ir 100 vnt. šieno rulonų“, – pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Naktį, dėl stipraus vėjo, gesinimo darbai buvo sustabdyti. Jie buvo pratęsti ryte, o vanduo buvo vežamas iš atviro vandens šaltinio esančio už 300 m. Gaisro metu ugniagesiams pavyko apsaugoti 20 m atstumu esančius kitus tris ūkinius pastatus.

Nuostoliai tiesiog milžiniški ir siekia net 26 500 eurų.

Kitas padegimas įtariamas Jadvygavos kaime (Jonavos r.). Čia pirmadienio vakarą buvo padegtas ūkinis pastatas. Gaisro metu apdegė pastato sienos, stogas bei sudegė pastate buvęs šienas ir malkos.

„Atvykus, degė medinė malkinė bei medinės daržinės stogas atvira liepsna. Abu statiniai yra sublokuoti. Gaisro metu sudegė malkinė, apdegė viduje buvusių 10 m³ malkų. Nudegė 30 m² daržinės stogo, sulieta vandeniu apie 5 t šieno. Išgelbėtas viduje buvęs traktorius MTZ“, – informavo ugniagesiai.

Abiem atvejais yra pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR Baudžiamojo Kodekso 187 str. 2 d. („Turto sunaikinimas ar sugadinimas“). Šis straipsnis numato laisvės atėmimą iki 5 metų.

Vakar dėl gaisro nukentėjo ir avių augintojai. Pakaušių kaime (Panevėžio r.) per gaisrą ūkiniame pastate nugaišo 11 avių.

„Atvykus, degė ūkinis pastatas atvira liepsna. Pastatas mūrinis, 1-no aukšto su mansarda, stogas dengtas šiferiu. Gaisro metu nudegė pastato stogas ir perdanga, nugaišo 11 avių“, – patikslino PAGD.

Facebook komentarai

a

b