Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Šalia Ukmergės – vilkų išpuolis

Autorius: Agroeta
Ukmergės r., Vaitkuškio kaime šiąnakt papjautos trys avys.
Ukmergės r., Vaitkuškio kaime šiąnakt papjautos trys avys.
Printer Friendly, PDF & Email

 „Kai atokesnėse vietose: giriose, laukuose, vienkiemiuose, toliau nuo miestų ar judrių kelių įsisuka vilkai, tai dar suprantu – ten glaudžiai susiduria laukinė gamta ir žmonės. Bet čia!?“, – stebisi 50 avių bandą auginanti Jolanta Keburienė.

Keburių šeimos ūkis – maždaug už 300 metrų nuo Ukmergės esančiame Vaitkuškio kaime.

Šį rytą apie 8 valandą atėję į ganyklą (ganykla aptverta „piemeniu“), šeimininkai rado tris papjautas avis.

„Vilkų darbas, – neabejoja moteris. Nuostolių patiriame kasmet. Prieš kelis metus į bandą, nepatikėsit, buvo įsisukę valkataujantys taksiukai. Tuokart užtrukom besiaiškindami kas čia vis apkramto avis, bet nė viena avis tuomet nebuvo papjauta“, – sako J. Keburienė.

Ganykloje įrengtos apsaugos nuo vilkų, pasak moters  – veikiančios, o apžiūrėjus paaiškėjo, kad ir po įtariamo vilkų išpuolio liko neišardytos, todėl neabejoja, kad vilkai „piemenį“ tiesiog peršoko.

Pasak moters, vilkai jų ūkyje „vaišinasi“ ne pirmą kartą. Vilkų apylinkėse mato ir vietiniai. J. Keburienė prisimena, kaip prieš kelerius metus, ryte apie pusę devynių judriu keliu ėjusiam jos vyrui, kelią perbėgo du vilkai...

„Čia – ne tas kaimas kur pravažiuoja 2 automobiliai per dieną. Netoliese mūsų yra miškelis, kuris ribojasi su miestu. Iš miesto pusės miške įrengtas parkas, kuriame visada žmonių pilna, maža to didelė mokyklos teritorija yra miško pusėje. Taip pat įrengtos laisvalaikio zonos, bėgiojimo takai, galiausiai čia pat greitkelis Vilnius – Panevėžys. Tai jeigu vilkai jau to nebijo, tai jau – pavojus visiems žmonėms“, – sako moteris.

Pati Jolanta Keburienė dirba Ukmergė r. GMP stotyje, todėl didesnių finansinių nuostolių sako dėl šios nakties išpuolio nepatirs.

„Aš tai žinau, kad gausiu atlyginimą – iš ūkininkavimo negyvenu. Bet tie žmonės, kurie gyvena iš ūkininkavimo, tai man yra baisu, kaip jiems? Iki ko mes prieisime? Kol žmones pradės pjauti? Nenormalu. Man tai yra žiauru. Vakar nuėjau į ganyklą, nunešiau obuolių, visos avys subėgo – naminis, mielas, jaukus gyvūnėlis... ir ima, kaip tavo augintą šuniuką, kačiuką ima ir sudoroja, tai va toks ir jausmas“, – piktinasi moteris.

J. Keburienė sako apie įvykį pranešė visoms institucijoms, registruos ir biomon.lt sistemoje.

„Vilkai visiškai nebijo žmonių, jiems niekas nebaisu. Jeigu neregistruojant, tai čia iš viso jų privis“, – užbaigia moteris.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA