Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

S. Tichanovskaja pabėgo į Lietuvą (pildoma)

Autorius: Agroeta
Svetlana Tichanovskaja
Svetlana Tichanovskaja
Printer Friendly, PDF & Email

Baltarusijos prezidento rinkimų nugalėtoja save laikanti Svetlana Tichanovskaja pabėgo iš šalies ir šiuo metu yra Lietuvoje. Tai patvirtino Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Vakar S. Tichanovskaja kelias valandas buvo apklausiama Centriniame rinkimų komitete. Išėjusi iš jo moteris tepasakė: „Aš apsisprendžiau“. Daugiau nieko nepasakiusi ji išvyko automobiliu nežinoma kryptimi. Ilgą laiką su ja niekam nepavyko susisiekti. Vėliau jos rinkimų štabo atstovai informavo, kad su S. Tichanovskaja viskas yra gerai.

Kaimyninėje šalyje dvi dienas trunka nepatenkintų piliečių protestai, nukreipti į Aleksandro Lukašenkos režimą.

Pirmadienį Baltarusijos sostinėje protestavo apie 5 000 žmonių. Juos brutaliai vaikė „OMON“ ir Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai.

Šiandien prognozuojama, kad Baltarusijoje tęsis protestai, taip pat skelbiama, kad turėtų prasidėti visuotinis streikas.

Pastarasis turėjo prasidėti ir vakar, tačiau prie jo prisijungė tik Baltarusijos metalurgijos gamyklos dviejų cechų darbininkai ir dar viena įstaiga. 

09.53 val. Pranešama, kad prie visuotinio streiko prisijungė Minsko elektrotechnikos gamykla, kurioje dirba arti 3 000 žmonių.

10.46 val. Kremliaus ruporas „RIA Novosti“ pranešė, kad S. Tichanovskojos atstovė paaiškino, dėl kokių priežasčių ji išvyko į Lietuvą. „Išvykimą organizavo Baltarusijos valdžia“, – teigė S. Tichanovskojos atstovė.

a
"Charter97.org" nuotr.

10.49 val. Pasirodė vaizdo įrašai ir nuotraukos, kaip pavieniai „OMON“ pareigūnai vakar perėjo į protestuotojų pusę. Aktyvistai šiuos pareigūnus sutiko plojimais.

10.55 val. Vis daugiau liudijimų, kad vakar Minsko gatvėse buvo pastebėti iš Rusijos Federacijos permesti „OMON“ pareigūnai. Pačios Baltarusijos „OMON“ priskaičiuojama tik apie 1 500 pareigūnų.

10.57 val. Minsko gyventojas radijo stočiai „Exo Moskvy“ pasakoja, kad šiuo metu Baltarusijos sostinė dar tik bunda. „Vakare vaizdas visiškai pasikeičia. Žmonės eina į protestus. O S.Tichanovskaja dabar veikiausiai pasakys tai, ką išties galvoja“, – sakė pašnekovas, paklaustas, kaip vertina S. Tichanovskojos pasitraukimą į Lietuvą.

13.49 val. Į Lietuvą pasitraukusi Svietlana Cichanouskaja (būtent taip ji paprašė rašyti jos vardą ir pavarde) „Telegram“ kanale „Žoltyje slivy“ išpublikavo kreipimąsi į tautiečius, ragindama nutraukti protestus ir nesipriešinti valdžiai. Ir nors neaišku, kada ir kur buvo padarytas šis įrašas, beveik neabejojama, kad ji kreipimasi perskaitė įbauginta oficialios valdžios.  Šiek tiek anksčiau S. Cichanouskaja pareiškė, kad išvykti iš šalies apsisprendė pati ir dėl svo vaikų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA