Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentas G. Nausėda pateikė Seimui I. Šimonytės kandidatūrą į premjerus

Autorius: Agroeta
Prezidentas G. Nausėda Seimui teikia I. Šimonytės kandidatūrą į premjerus.
Prezidentas G. Nausėda Seimui teikia I. Šimonytės kandidatūrą į premjerus.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiandien Prezidentas Gitanas Nausėda Seimui teikia Ingridos Šimonytės kandidatūrą į premjero postą.

„Mums tenka neatidėliotinas uždavinys bendromis jėgomis suvaldyti COVID-19 infekcijos plitimą. Privalome dirbti kartu, sumažinti neigiamus pandemijos padarinius sveikatos apsaugos sistemai ir ekonomikai, taip pat kultūrai bei kitiems labiausiai nukentėjusiems sektoriams. Tai bus pirmasis naujosios Vyriausybės uždavinys, tačiau privalome žvelgti ir į tolesnę Lietuvos ateitį“, – sakė šalies vadovas.

„Ilgalaikis šalies klestėjimas turi remtis į stiprų pagrindą – nuosekliai augantį gynybos finansavimą, aktyvią užsienio politiką, energetinės nepriklausomybės stiprinimą, pagarbą teisės viršenybės principui. Taip pat turime siekti didesnio socialinio teisingumo – užtikrinti pakankamą viešųjų paslaugų finansavimą, naikinti neteisingas mokestines lengvatas, mažinti pajamų nelygybę, didinti savivaldos finansinį savarankiškumą. Naujoji Vyriausybė turėtų skirti deramą dėmesį ir žalios Lietuvos kūrimui – siekti klimatui neutralios ekonomikos, taip pat stiprinti mokestines paskatas taupiam ir tausojančiam aplinkos naudojimui. Galiausiai būtina pažymėti, kad tikras proveržis ateis tik užtikrinus palankias sąlygas inovacijoms. Todėl privalome orientuotis į skaitmeninę ir aukštos pridėtinės vertės ekonomiką, didinti mokslo tyrimų ir eksperimentinės plėtros finansavimą, pasiekti nacionalinį susitarimą dėl švietimo“, – kalbėjo Prezidentas.

„Esu įsitikinęs, kad kandidatė į Ministrus Pirmininkus Ingrida Šimonytė, būdama patyrusi politikė, mato šaliai tenkančius iššūkius ir kartu su komanda yra pasirengusi spręsti kylančias problemas“, – įsitinęs G. Nausėda.

Kandidatė į premjeres I. Šimonytė atsakė į Seimo narių klausimus.

Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija šįryt atsisakė bet kokių vadovaujančių pareigų Seimo komitetuose, komisijose bei kituose Seimo struktūriniuose padaliniuose, jos atstovai pasitraukė iš Seimo seniūnų sueigos.

„Mūsų frakcija šį rytą pasitarė ir nusprendė nedalyvauti politiniame farse, kurį kuria valdantieji. Vietoje sklandaus darbo organizavimo, jie kuria precedento neturinčią situaciją – didžiausią opozicinę frakciją per pirmuosius du posėdžius eliminavo iš Seimo vadovybės, parodant, kad šiame Seime nebus demokratijos ir pagarbos Lietuvos parlamentarizmo tradicijoms. Ne gana to, valdančiųjų keršto akcija opozicijai tęsiasi. Vakar Seime jau registruotos Seimo statuto pataisos, kuriomis iš opozicijos atimamas Seimo Audito komiteto pirmininko postas. Valdantieji kuria teisines prielaidas jį skirti tiems, kurie yra mažumoje, kuri neapsiskelbė opozicija. Taip griaunama dar viena parlamentinės demokratijos tradicija Audito komitete matyti ne kieno nors kito, o Seimo opozicijos vadovavimą“, – sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

„Valstiečiai“ ir toliau protestuoja – Seimo nariams uždavinėjant klausimus I. Šimonytei, šie jos klausinėti atsisakė.

Facebook komentarai

bas

a