Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Postą paliekantis G. Surplys ūkiams mėgina apkarpyti ir nacionalinę paramą už pieną, gyvulius ir pasėlius

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
G. Surplio vadovaujama ŽŪM parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo dar labiau mažinama parama ūkininkams.
G. Surplio vadovaujama ŽŪM parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo dar labiau mažinama parama ūkininkams.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) Vyriausybei pateikė nutarimo projektą, kuriuo 2019 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną, gyvulius ir pasėlius neviršys 28,2 mln. Eur. Tai 400 tūkst. eurų mažiau, nei ši nacionalinė parama buvo skirta prieš metus (28,6 mln. Eur).

Didžiausia paramos suma už einamuosius metus per 10 metų laikotarpį sumažėjo 4,5 karto. 2008 m. ji sudarė  130,62 mln. Eur, tuo tarpu 2018 m. – tik 28,6 mln. Eur. Lyginant su 2017 m., pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos suma už 2018 m. taip pat buvo sumažinta 5,3 mln. Eur (nuo 33,9 mln. Eur iki 28,6 mln. Eur).

Tad valdantieji „valstiečiai“, kurie tarsi turėtų labiau rūpintis ūkininkais, kol kas žemdirbius tik sriaudžia labiau, nei bet kuri kita ankstesnė šalies valdžia. Ir netgi tai pripažįsta, jog skiria lėšų iš biudžeto gerokai mažiau, nei galėtų.

„Pažymime, kad nutarimo projekte numatyta pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos suma neviršija didžiausios galimos sumos (maksimali galima paramos suma už 2019 metus (įvertinus mažėjimą iki 55 proc.) sudarytų 75,8 mln. Eur, todėl Lietuvos pasirinktas paramos dydis (28,2 mln. Eur) nesiekia šios ribos ir sudaro 37 proc. visos galimos skirti sumos“, – aiškina ŽŪM.

Įdomu ir tai, kad derinant tarp įvairių ministerijų šį nutarimo projektą, Finansų ministerija siūlė dar labiau apkarpyti nacionalinę paramą ir ūkiams skirti ne daugiau kaip 23,9 mln. eurų. Visgi tokiam siūlymui pritarta nebuvo.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA