Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Politologas: nieko keisto, kad neįvardintas galimas ŽŪM ministras, nes šis sektorius –„taukų pertekęs kąsniukas“

Autorius: Loreta MAČIULIENĖ
Politologas Bernaras Ivanovas.
Politologas Bernaras Ivanovas.
Printer Friendly, PDF & Email

Politologas Bernaras Ivanovas sako nematantis nieko keisto, kad kandidatės į premjeres Ingridos Šimonytės pristatytame galimų ministrų sąraše, neįvardintas Žemės ūkio ministras.

„Tai yra pinigingas sektorius, didžiausi pinigai ES, čia ne šiaip sau kas nors, čia „taukų pertekęs kąsniukas“. Neturėkime iliuzijų, kad mūsų politikai ministerijas dalija pagal „kūdumą“. O įvertinant dar pandemijos tą paketą ir plius dar išmokos didėja po truputį. Todėl viskas logišką. Politikoje nėra gerų damų, o yra nuožmūs aktoriai, kurie visų pirma siekia naudos sau“, – sako politologas.

Viešumoje jau kurį laiką aptarinėjamos kelios galimų ministrų pavardės – Kazio Starkevičiaus, Viktoro Pranckiečio ir kitų politikos veikėjų.

Bet, pasak B. Ivanovo, Žemės ūkio ministro portfelis gali atitekti nebūtinai šį sektorių išmanančiam politikui.

„Ministro vaidmuo yra svarbus, bet ne visada principiniai svarbus. Tarkime gali būti ministras – nulis, bet jo svita viską darys. Kai mes kalbame apie Žemės ūkio ministro kėdę, tai kodėl gi ne, gali būti V. Pranckietis ministru, bet reikia pasižiūrėti, o kas gi bus ten prie jo. Jeigu pastatytų abejotiną ministrą politinio svorio prasme, tai reikia suprasti, kad bus kompensuojama jo aplinka. Tuomet reikia žiūrėti, o kas gi ten už jo, kokie politinio pasitikėjimo viceministrai ir tai, Žemės ūkio ministerijos atveju, gal ir bus svarbiausia“, – svarsto B. Ivanovas.

Žadama, kad kandidato į Žemės ūkio ministrus pavardė bus įvardinta artimiausiu metu.  

Facebook komentarai