Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Po pertraukos Dzūkijos hipodromas plačiai atvėrė duris

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Duris atvėrė atnaujintas Lazdijų hipodromas.
Duris atvėrė atnaujintas Lazdijų hipodromas.
Printer Friendly, PDF & Email

Dzūkijos hipodrome Lazdijuose – atvirų durų diena. Pagaliau hipodrome renginys – ilgai lauktas. Kurį laiką čia niekas nevyko, buvo ieškomas naujasis koncesininkas. Juo tapo Lazdijų žirgininkų klubas. Dabar jau pristatyta hipodromo vykdoma veikla, jame laikomi bei treniruojami žirgai, tarp kurių ir Lazdijus garsinantys čempionai.

Renginys sutraukė nemenką būrį žirgų mylėtojų, žirginio sporto entuziastų ir šiaip smalsuolių. Taku žengė žirgai. Kartais lauko gėles, puošiančias jų išvedimo taką, panaudodami pagal paskirtį – jų paragaudami.

Lenktyninių žirgų išvedimas nepaliko abejingų. Juolab, apie kiekvieną jų išsamiai papasakojo hipodrome dirbantis treneris Linas Balčiūnas. Taurūs, elegantiškos išvaizdos, nepriekaištingu eksterjeru, taisyklingais, energingais, elastingais judesiais, energingu temperamentu, puikiomis sportinėmis savybėmis – tokie žirgai pristatyti visuomenei. Kumelaitė gimusi Anglijoje, eržiliukas Taison taip pat ten gimęs, ir Airijoje gimusi gražuolė, ir puikioji Lucky Leila, ir eržiliukas gimęs Prancūzijoje, ir Maksas gimęs Anglijoje – puikūs žirgai ir staigmena...už dviejų minučių.

Ir žiūrovai pamiršo viską: prieš juos beveik toną sveriantis žirgas – Lietuvos sunkusis. Dreba gardų metalinės konstrukcijos, per kūną eina šiurpuliukai, nuščiuvę, susižavėjimo kupinais veidais, stebi žiūrovai prieš jų akis neramiai žingsniuojantį Lietuvos sunkiųjų arklių veislės atstovą.

Jį pristatė pats šeimininkas, žirgų mylėtojas Marius Bernatonis. „Sveria 930 kilogramų. Dabar sukūdęs, nes meilės reikalais užsiėmęs buvo“, – šypsodamasis kalbėjo Marius. Kiek kainavo šis gražuolis? Šeimininkas neatvirauja. Tik prasitaria, kad Lazdijuose jis užsibus ilgėliau. Kažkas pasiteiravo, ar joti galima? „Jei tiek išsiskėsite“, – tuoj atšovė įspūdingo žirgo šeimininkas. Anot Mariaus, jo augintinis ir ūkio, ir miško darbų matęs. Tiesa, net šis didžiulis morkas, pasirodo, mėgsta, o kramsnodamas toks gerutis atrodo.

Stebėta šokimo treniruotė su Sofija Salatkaite ir jos įspūdingu žirgu Verdžiu. Sofijai sekėsi – visas kliūtis įveikė puikiai. Tiesa, paskutiniąją raitelė panoro pakartoti. „Dar kartuką“, – tarstelėjo ji. Žirginio sporto žinovai, pakomentavo, kad jei raitelis taip pasako, vadinasi, kažkas tame šuolyje jam ne itin patiko. Sofija pakartojo, susilaukdama ir ji, ir jos ištikimasis žirgas Verdis aplodismentų.

Žiūrovai turėjo galimybę pamatyti ir lenktyninių žirgų treniruotę.

O vaikams džiaugsmo netrūko jodinėjant poniuku. Ir morkų jie turėjo, ir ne tik mažieji žirgeliai jomis noriai vaišinosi, bet ir tie, didieji gražuoliai.

Jau rugpjūčio 22 dieną visų laukia žirgų šventė Lazdijuose. Dzūkijos hipodrome „Hiporenesansas“: žirgų ištvermės varžybos, Lazdijų žirgininkų klubo pristatymas, važiavimo kinkiniais varžybos.

Facebook komentarai