Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Paramos dėka pildosi svajonės – įsigijo modernų traktorių

Autorius: Steponas GEDVILA
Karolina Kočiūnaitė ir jos galvijai.
Karolina Kočiūnaitė ir jos galvijai.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) skyrė trūkstamas 1,87 mln. eurų dydžio lėšas paramai jaunųjų ūkininkų įsikūrimui. Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) duomenimis, pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ birželio ir liepos laikotarpiu buvo pateiktos 549 paraiškos.

Be paramos nebūtų nė ūkininkavusi

Lazdijų rajone Veisiejų seniūnijoje Petroškų kaime Karolina Kočiūnaitė savo ūkį įregistravo 2017 m. viduryje. Tikina, jog jaunam žmogui be niekieno pagalbos įkurti ūkį, įsigyti technikos – misija neįmanoma, tačiau gerai paieškojus, vis tik galimybių galima surasti. „Jeigu labai nori“, – tarsteli Karolina.

Ji gavo paramą būtent pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos  veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“. „Parama – didžiulė paskata. Juk pradžia visiems, manau, nelengva būna. Ne tik man“, – teigia jaunoji ūkininkė.

Moteris nė kiek neabejoja: jei nebūtų šios paramos, ūkininkauti tikriausiai net nebūtų pradėjusi. „Besikuriančiam ūkiui įsigyti naujos technikos praktiškai neįmanoma: kainos labai didelės, o ūkio pajamos menkos”, – neslepia ji.

Pasinaudojusi parama, ji įsigijo naują traktorių su krautuvu. Parama siekė 40 tūkst. eurų. Kadangi traktorius buvo brangesnis, teko nemažai pridėti ir nuosavų lėšų, pasinaudojo dar ir banko paskola.

Traktorių vairuoja pati

„Buvo pradžia, tad lėšų tikrai nebuvo, jei ne parama, naujas traktorius taip ir būtų likęs tik svajone. Parama buvo geras paskatinimas man”, – teigia jaunoji ūkininkė. Modernų traktorių vairuoja pati, na, dar tėčiui patiki savo naująjį pirkinį vairuoti.

„Traktorių valdyti nesunku, seniai moku, norėčiau išmokti vairuoti kombainą“, – ir juokais, ir rimtai kalba Karolina. Juolab kad, prasitaria, tokią galimybę turės. „Teikiau paraišką ūkio modernizavimui, jau gavau teigiamą atsakymą. Planuoju įsigyti modernų kombainą”,– sako jaunoji ūkininkė tikindama, kad valdyti kombainą dabar tikrai išmoks. „Bus kombainas, teks išmokti“, – priduria mergina.

Jaunoji ūkininkė augina grynaveislius mėsinius galvijus – limuzinus. Šiuo metu ūkyje 17 limuzinų. „Vis didinu galvijų skaičių”, – prisipažįsta. Pasirinkti gyvulininkystę padėjo tėvai, taip pat ūkininkai. Sakosi, jog jau besidarbuodama tėvų ūkyje, sužinojo šios srities specifiką, įprato prie gyvulių, tad apsispręsti nebuvo sunku, kokią iš žemės ūkio šakų rinktis ir vystyti.

„Prieš 9 metus tėtis išėjo į pensiją ir pradėjo ūkininkauti, įsigijo limuzinų“, – pasakoja Karolina. Anot jos, limuzinų veislės galvijai jiems patiko, nors prisipažįsta, tuomet patirties juos auginti neturėję. „Dabar jau tikrai nesiruošiame keisti galvijų veislės – auginti limuzinus mums patinka“, – teigia ji.

Turi 73 ha: iš jų 30 ha nuosavos žemės, likusią nuomojasi. 46 ha sudaro pievos, 27 ha  šiemet buvo apsėti kviečiais, rugiais, kvietrugiais, avižomis, kukurūzais. „Savo augintiniams ruošiame šienainį, gaminame kukurūzų silosą, pievos nėra pas mus stebuklingos“, – sako ūkininkė. Anot jos, savos technikos ji turinti tik traktorių su krautuvu, visą kitą reikalingą techniką pašarams ruošti ji „skolinasi“ iš tėvų ūkio.

Karolina studijuoja Mykolo Romerio universitete teisę ir ikiteisminį procesą. „Sausį baigsiu studijas”, – patikina ji.  Tikisi, kad ateityje pavyks suderinti ir ūkininkės, ir teisininkės darbus. „Ūkininkavimo tikrai neatsisakysiu, nes man tai patinka. Bandysiu derinti“, – sako Karolina.

Daugiau apie KPP priemones galite sužinoti čia.

a

Facebook komentarai

T

VIDEO GALERIJA