Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Parama pasinaudoję verslininkai kaime įkūrė drenažinės membranos gamyklą

Autorius: Steponas GEDVILA
Drenažinės membranos gamybos procesas.
Drenažinės membranos gamybos procesas.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo liepos 1-os Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) priimamos „verslo paraiškos“ – verslui plėtoti ir vystyti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama investicijoms, skirtoms ne žemės ūkio veiklai kurti ir plėtoti“ veiklą „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Pasinaudodama tokia parama UAB „Baltic drains“ Nemeikščių kaime (Utenos r.) išplėtojo drenažinės membranos gamyklos veiklą, vienintelę tokią Baltijos šalyse.

Pasuko į gamybą

Beveik prieš dešimtmetį, tiesa, kiek kitokiu pavadinimu, įkurta bendrovė ne vienerius metus vertėsi didmenine statybinių medžiagų, daugiausia – stogų dangų bei jų aksesuarų, prekyba. Tačiau prieš penketą metų įmonės savininkai nutarė ieškoti daugiau verslo galimybių ir nusprendė pradėti gamybą, nes įžvelgė šioje veikloje nemažai potencialo.

Nemeikščių kaime įkurtoje įmonėje drenažinės membranos gamyba pradėta 2018 metų birželio mėnesį. „Tokios produkcijos paklausa didžiulė, o jos gamybos sritis yra visiškai neišnaudota. Tiesiog iki mūsų niekas nenorėjo imtis tokios veiklos“, – teigė „Baltic drains“ direktorius Dainius Raugalas.

Keleto rūšių drenažinė membrana gaminama iš aukšto tankio perdirbto polietileno. Šios membranos naudojamos vertikaliems ir horizontaliems paviršiams apsaugoti – vandeniui nutekinti nuo paviršių, apsaugoti pamatą, paruošiamuosius sluoksnius, grindų plokštumas, terasas nuo drėgmės, pažeidimų, augalų šaknų prasiskverbimo. Ši medžiaga taip pat pagerina vėdinimo sąlygas, suteikia papildomos šiluminės izoliacijos.

Utenos rajone pagamintą drenažinę membraną perka ne tik Lietuvos statytojai, bet ir iš Suomijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos.

Jei ne parama – vargu ar egzistuotų

UAB „Baltic drains“ įmonė veiklos plėtrai sulaukė 97 460 Eur paramos. Pasak D. Raugalo, vargu ar savininkai būtų ryžęsi pradėti naują veiklą,  jei ne parama, kuri padengė 40 proc. drenažinės membranos gamybos linijos vertės. 

„Nemanau, kad įmonė būtų pradėjusi naują veiklą, jei ne ši parama, nes tai labai didelė investicija“, – pripažino UAB „Baltic drains“ vadovas. Mat, investuojant tik savus finansinius išteklius, jų būtų reikėję dar daugiau, nes pinigų reikėjo elektros energijos tiekimui, vandentiekiui, kanalizacijai įrengti, darbuotojų apmokymams, atlyginimams, patalpų pritaikymui gamybai, sandėliavimui. Be to, būtų buvę sunkiau sukaupti apyvartinių lėšų, kurių reikėjo jau ir įmonės veiklos pradžiai.

Įprastai įmonėje dirba apie 10 žmonių. „Esame įsipareigoję įdarbinti kaimo vietovių gyventojus, bet susiduriame su viena problema – nors Utenos rajone norinčių dirbti mūsų įmonėje netrūksta, bet vietos žmonių iš Nemeikščių kaimo prisikviesti sunku“, – atviravo D. Raugalas.

Paraiškos – iki mėnesio pabaigos

NMA paraiškas pagal KPP priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama investicijoms, skirtoms ne žemės ūkio veiklai kurti ir plėtoti“ veiklą „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“ priima nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d.

Šiemet Žemės ūkio ministerija šiai paramai skyrė 23 077 753 Eur. Paramai lėšos yra skiriamos iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto. Svarbi naujovė, aktuali paraiškas teikiantiems verslo atstovams, – priemonei taikomas ne tik išlaidų kompensavimo, bet ir sąskaitų apmokėjimo būdas.

Parama skirta įvairinti ekonominę veiklą kaimo vietovėse, padėti kurti ir plėsti mažąsias įmones, palengvinti darbo vietų jose kūrimą. Paraiškas gali teikti privatūs juridiniai bei fiziniai asmenys, nuo paraiškos pateikimo iki paramos sutarties pasirašymo atitinkantys labai mažos ir mažos įmonės statuso reikalavimus.

Pareiškėjas, kuris teikia paraišką, turi užtikrinti tinkamą projekto finansavimo šaltinį – nurodyti verslo vykdymui reikalingas pareiškėjo lėšas, skolintas lėšas, paramos lėšas ir jas pagrįsti verslo plano, finansinių ataskaitų duomenimis.

Projektą bus privaloma įgyvendinti per 24 mėnesius nuo paramos sutarties pasirašymo dienos, o jį pradėti įgyvendinti būtina ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo paramos sutarties pasirašymo dienos.

Paramos dydis priklausys nuo to, kiek pareiškėjas planuoja sukurti naujų darbo vietų. Projektai, kuriuose nenumatyta sukurti naujų darbo vietų, nebus remiami. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 000 Eur paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui – ne daugiau 200 000 Eur (kai sukurta ne mažiau kaip 4 darbo vietos). Kompensuojama bus iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

a

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA