Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Nuo Vilniaus iki Medininkų nusidriekė „ Laisvės kelias“

Autorius: Agroeta
Akcija „Laisvės kelias“ nusidriekė 32 kilometrus nuo Vilniaus iki Medininkų.
Akcija „Laisvės kelias“ nusidriekė 32 kilometrus nuo Vilniaus iki Medininkų.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos žmonės, praėjus 31 metams nuo istorinio Baltijos kelio, dar kartą stojo į gyvą grandinę. Šį kartą susikibdami rankomis išreiškė solidarumą už savo Laisvę šiuo metu kovojantiems Baltarusijos žmonėms.

Akcijos organizatoriai skelbia, kad „Laisvės kelyje“ šįvakar stovėjo apie 50 tūkstančių žmonių, o gyva žmonių grandinė nusidriekė 32 kilometrus – nuo Katedros aikštės Vilniuje iki Medininkų pasienio kontrolės posto.

Akcijoje taip pat dalyvavo esami ir buvę šalies vadovai, visuomenės veikėjai.

„Būkime Baltarusijai tuo kuo mums tapo Islandiją prieš daugelį metų. Suteikime Baltarusijos žmonės stiprybės. Jie ir tik jie pasirinks savo kelią. Mes su tavimi laisva Baltarusija ir tiesiame savo ranką“ – sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

Palaikymo Baltarusijai akcijoje dalyvavo ir kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Mūsų artimiausi kaimynai, mūsų istoriniai broliai ir sesės baltarusiai, susigrąžino orumą ir drąsą. Jie pasijuto tikrais savo šalies piliečiais ir, nepaisydami represijų, yra pasiryžę eiti į priekį – patys kurti nepriklausomos ir demokratiškos valstybės ateitį. Baltijos kelias, kurio 30-metį minėjome pernai, – teisingiausia kryptis. Lietuva iš patirties žino: žmonių, pasirinkusių laisvę, neįmanoma sustabdyti netgi tankais. Mums svarbu, kad baltarusiai girdėtų ir matytų, jog jie ne vieni. Mus vienija laisvės siekis“, – sakė D. Grybauskaitė.

Tuo metu Baltarusijos sostinėje ir kituose kaimyninės šalies miestuose šiandien tęsiasi protestai. Opozicijos lyderiams pakvietus, nepabūgę valdžios grasinimų susidoroti, Minske susirinkę šimtai tūkstančių žmonių reikalauja diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos atsistatydinimo. 

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA