Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Netikėta, bet naudinga – negyvos bitės, neišsivystę tranai, bičių vašką ėdančių kandžių išmatos

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Lazdijų r. bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Petrauskas.
Lazdijų r. bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Petrauskas.
Printer Friendly, PDF & Email

„Jei visi valgys medų, į vaistines niekas nevaikščios, vaistų nepirks, vaistinės turės užsidaryti“, – šypsosi jau du dešimtmečius bitininkaujantis, Lazdijų rajono bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Petrauskas.

Anot jo, kad medus itin tinkamas bičių produktas sveikatai saugoti ir stiprinti, žino visi. Tačiau yra ir kitų bičių produktų, apie kuriuos, ko gero, ne visi girdėję. Ne visi šiomis gamtos dovanomis ir pasinaudoja.

„O vertėtų“, – pataria bitininkas Juozas, prižiūrintis 65 bičių šeimas. Sako kitais metais tikisi, kad bus 100.

„Visada šimtą turėdavau, tik šiemet mažiau“, – sako jis. Anot jo, bitutės dovanoja žmogui daugybę produktų, kurie ir vitaminai, ir vaistai, ne tik visų smaližių mėgstamą skanėstą medų. Bet šiemet ir medaus mažiau nei kasmet. „Medaus derlius prastas“, – tą kaip susitarę vienu balsu tvirtina visi bitininkai.

Besikalbant bitininkas Juozas papasakoja, kad bekeliaudamas, besidomėdamas, skaitydamas įvairią literatūrą, suradęs daugybę patarimų, kurie nors ir skamba neįtikėtinai, tačiau žmonės sako padeda.

Žiedadulkių ir bičių duonelės nauda

Anot jo, žiedadulkės jau žinomos, žmonių noriai perkamos. Jų nauda žmogaus organizmui neginčijama.

„Žiedadulkės – tikra gamtos dovana žmogui“, – tikina bitininkas. Apie jų poveikį yra begalė literatūros, o medicinoje jos tapo nepakeičiama priemone imunitetui stiprinti. Žiedadulkės sudėtos į stiklinius indelius akį traukia begale spalvų.

„Kaip spalva, taip vis nuo kito augalo rinkta“, – paaiškina bitininkas.

Kitas ne mažiau vertingas bičių produktas – bičių duonelė, dažnai bičių auksu vadinama. Jos nauda – beribė. Bičių duonelėje daug vitaminų, mikroelementų.

„Sunku net patikėti kiek jų gali būti natūraliame produkte, labai pagerinančiame savijautą“, – tikina bitininkas ir paslaptingai prasitaria, kad ją turėtų naudoti vyrai, mat tai puiki pagalba, turintiems bėdų su potencija.

Bičių pienelį surinkti gali ne bet kas

„Yra dar vienas produktas į kurį turėtume atsigręžti ir pasinaudoti jo stebuklingomis galiomis“, – atkreipia dėmesį bitininkas. Ir kas gi tai? Ogi bičių pienelis.

Tik surinkti jį gali ne bet kas. Vis tik yra gerų bitininkų, kurie moka kokybiško bičių pienelio surinkti. Anot dzūko, tai vaistas nuo visų ligų.

„Bičių pienelio sudėtis labai reikalinga ir naudinga žmogaus organizmui“, – įsitikinęs jis. Pasak bitininko jam prilygsta tik neišsivystę tranai. O pasirodo ir jie yra valgomi. Neišsivysčiusius tranus valgyti, tikina, netgi labai sveika, o ypač esą jie naudingi sergant onkologinėmis ligomis.

Valgomos ir specialiai paruoštos negyvos bitės

Juozas pasakoja, kad valgomos net negyvos bitės. Tiesa, reikia šį tą žinoti, taip paprastai neprisirinksi negyvų bičių ir nedėsi į burną. Tuoj viską ir paaiškina: tam, kad jas naudoti, reikia tinkamai paruošti.

„Negyvos bitės užpilamos tam tikru tirpalu. Jis naudojamas nuo itin piktų ligų“, – aiškina pašnekovas.

Bičių pikis arba propolis – natūralus antibiotikas

Bičių pikio taip pat negalima užmiršti. Bičių pikis arba propolis turi dezinfekcinių savybių.

„Tai labai rimtas dalykas. Jam sunkiai kas galėtų prilygti. Bičių pikiui nėra analogo savo gerosiomis savybėmis. Tai natūralus antibiotikas, puiki natūrali dezinfekcinė priemonė, užmušanti visus mikrobus“, – aiškina bitininkas.

Anot Juozo, pikis pagamintas kaip užpilas su spiritiniu gėrimu – nepamainomas vaistas negyjančioms žaizdoms tepti.

Sklando „gandai“, kad bičių nuodai skaudantiems sąnariams labai padedantys: tereikia bitelę prispausti prie skaudančios vietos ir ji suleidžianti nuodus – įgelianti.

„Aš to nedarau, bet yra ir Lietuvoje, kur tai praktikuojama. Užsiima tuo žmonės, kurie išmano mediciną“, – sako pašnekovas.

Naudingos ir bičių vašką ėdančių kandžių išmatos

Prasitaria bitininkas ir dar apie vieną vaistą esą padedantį kovoti su vėžiu. Tai – bičių vašką ėdančių kandžių išmatos. Žinoma jas reikia specialiai paruošti.

Bičių terapijos namelio, sakosi, vis dar neužbaigia, tačiau jau dabar čia galima pagulėti ant gultų, po kuriais dūzgia bitės, stebėti per stiklą, kaip darbštuolės dirba.

„Kai žmona ten pabūna kokį pusvalandį, sako pailsi, atsigauna, pasijaučia geriau“, – pasakoja Juozas.

Bitininkas paaiškina kaip bičių terapija veikia žmogų: „Bičių šeimoje gyvenančios bitės, kurių dešimtys tūkstančių (50 000 ir daugiau), sudaro tam tikrą lauką, į kurį priima ir žmogų, pabuvus tokioje aplinkoje bent 20 minučių ar pusvalandį, žmogus atsipalaiduoja“.

Anot jo, tai ne joks išradimas ar naujiena, tai laiko patikrinta, o ir jis pats būtų nestatęs tokio namelio, jei abejotų jo nauda.

Natūrali, nuo virusų sauganti priemonė – bičių duonelė

O ką mums pasirinkti iš šios gausybės bičių produktų, kad koronavirusas nepultų?

„Bičių duonelę, kuri stiprina imuninę sistemą, mat joje daug vitaminų“, – įsitikinęs bitininkas Juozas ir priduria, kad žmonės bičių duonelės vis daugiau nuperka. Bet pataria jos nepadauginti.

„Per didelė energija tuomet užplūs: nemiegosite, dirbsite labai ilgai“, – sako šypsodamasis.

Facebook komentarai