Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Nauji miško ploto matavimo vienetai

Autorius: Vytautas RIBIKAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Miškininkai apskaičiavo, kokius nuostolius Lietuvos miškuose padarė sniegolaužos ir paskelbė tautai padarytos žalos apimtis – futbolo aikštės plotais. Matyt, galvojama, kad sportą mėgstantys lietuvaičiai nelabai įsivaizduoja, kokį plotą užima hektaras, o futbolo aikščių dydį visi žino puikiausiai. O gal norima pabrėžti, kokie dideli sniego nuniokotų miškų plotai?

Siūlyčiau įvesti ir kiek mažesnį miško plotų matavimo vienetą – krepšinio aikšteles. Juo labiau, kad lietuviai krepšinį pamėgę, ko gero, labiau nei futbolą. Krepšinio aikšteles pravartu būtų naudoti, kai norėtum pabrėžti, kokius didelius plotus apsodinome naujais miškais – daug būtų aikštelių... Dar daugiau, jeigu jau galvojama, kad piliečiai nelabai žino tradicinius matavimo vienetus ir jeigu jau miškininkystę pradėjome lyginti su sportu, medienos tūrį galima būtų matuoti ne kubiniais metrais, kietmetriais  ar erdmetriais, o, sakykime, baseinais...

Sovietmečiu originaliai buvo vertinamas kviečių derlius Kazachstano stepių plėšiniuose – pūdais, prikultais iš kombaino javų lauko apvažiavimo rato (...“pūdov s krūga“). Kai stepių plotai beribiai, o pūdai tai ne tonos ar centneriai, tie derliai būdavo įspūdingo dydžio.   

Facebook komentarai