Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

N. Mačiulis: erdvės mokesčių tarifų didinimui nėra labai daug

Autorius: ELTA
Nerijus Mačiulis
Nerijus Mačiulis
Printer Friendly, PDF & Email

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis po pirmadienį Prezidentūroje vykusios diskusijos apie mokesčius sako, kad Lietuvoje erdvės įvairių mokesčių tarifų didinimui nėra daug.

„Kalbant apie galimus mokestinius pakeitimus, kurie bus diskutuojami ateityje, visų pirma rekomendavau atsižvelgti į EBPO organizacijos neseniai išsakytas rekomendacijas Lietuvai. Jose skelbiama, kad erdvės įvairiausių mokesčių tarifų didinimui nėra labai daug.

Lietuvoje mokesčių tarifai nėra labai dideli, bet egzistuoja kita problema (...) – yra mokestinės lengvatos (...). Turime tam tikras visuomenės grupes, veiklos vykdymo formas, kurioms tenkanti mokestinė našta kartais yra net mažesnė nei samdomiems darbuotojams“, – spaudos konferencijoje teigė ekonomistas.

Kalbėdamas apie galimas mokesčių lengvatų spragas, N. Mačiulis teigė, jog didžiausias dėmesys diskusijoje buvo skirtas piktnaudžiavimu gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata.

„Daugiausia buvo kalbama apie GPM lengvatas, kai samdomų darbuotojų mokamas tarifas gali siekti 40 proc. įvertinus visus mokesčius. Bet yra pagal tam tikras veiklos formas veikiantys asmenys, kurie moka 5 ar 10 proc. GPM, net jei jų pajamos yra dešimtimis ar šimtais kartų didesnės negu vidutinis darbo užmokestis. Tai akivaizdu, kad tai yra horizontalaus teisingumo nebuvimas“, – tikino jis.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA