Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Modernioje galvijų fermoje skamba muzika

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
A. Baltrušaitis dabar džiaugiasi ne tik nauju fermos pastatu, bet ir automatizuota melžimo aikštele.
A. Baltrušaitis dabar džiaugiasi ne tik nauju fermos pastatu, bet ir automatizuota melžimo aikštele.
Printer Friendly, PDF & Email

Diana ir Arūnas Baltrušaičiai su keturiomis atžalomis gyvena ir ūkininkauja vaizdingame Paskerdinio kaime, netoli Kelmės. Laiko 226 galvijus, iš kurių – 108 pieninės karvės, valdo  173 hektarus žemės. Pernai, įveikę ilgus ir painius biurokratinius labirintus, pasistatė naują modernią galvijų fermą su automatizuota melžimo aikštele. Naujojoje fermoje – visi patogumai tiek darbuotojams, tiek ir gyvuliams. Erdvu, šviesu, švaru, skamba net muzika...   

Patogumai

Paskerdinio kaime erdviame dviaukščiame name įsikūrusi Dianos ir Baltrušaičių šeima su keturiomis atžalomis. Visai šalia – moderni, ką tik pastatyta ferma, kurioje laikomi 226 galvijai.

Arūnas Baltrušaitis pakviečia pasižvalgyti po fermos vidų. Labiausiai nuostabą sukelia pastato viduje skambanti muzika – melodijos sklinda po aukšto pastato erdves. Labai ramūs ir gyvuliai. Ūkininkas šypsosi ir sako, jog dainos tikriausiai jiems patinka.

Įveikęs nemenkus biurokratinius vingius, A. Baltrušaitis dabar džiaugiasi ne tik nauju fermos pastatu, bet ir automatizuota melžimo aikštele. Tiesa, prireikė laiko, kol karvės suprato, kada reikia eiti melžtis. Dabar – viskas vyksta labai paprastai. Kol karvė melžiama, ekrane  matoma,  kiek iš kurios tešmens skilties procentų jau išmelžta, kiek dar likę, kita informacija.

Erdvioje fermoje atskirai laikomos greitai atsivesti turinčios karvės, veršeliai. „Visiems patogu“, – tvirtino ūkininkas.      

Savas kraštas suteikia stiprybės

Dabar, kai Baltrušaičių sodyba ir ūkis išsiskiria patogumu ir  modernumu, sunku ir įsivaizduoti, jog prieš keliolika metų Paskerdinyje buvo tuščias laukas.

Arūnas Baltrušaitis pasakojo, jog kaime kažkada gyvenę jo seneliai, vėliau ūkininkavo tėvai. Tačiau, įsisukus melioracijos vajui, sodyba buvo nugriauta.

„Iš pradžių su tėvais gyvenome už kelių kilometrų, Kukečiuose. Bet po truputį statėme tvartus Paskerdinyje. Reikėjo pirmiausia gyvuliais pasirūpinti. Statėme ir sau būstą, padedami tėvų, kitų giminaičių. Kūrėmės su mažais vaikais, nė vandens neturėjome. Tekdavo vežtis iš miestelio statinėmis. Ne vienerių metų prireikė patogiai įsikurti“, – sakė ūkininkas.

Arūnas Baltrušaitis jau perėmė ir savo tėvų ūkį. Visa gyvulių banda užauginta iš savų veršelių. Žemės pirkęs po gabalėlį, užsiaugina grūdinių pašarų gyvuliams. Už pirmuosius hektarus mokėjęs po tūkstantį litų, o dabar... Turi įsėtų pievų, ganyklų, pašarų ruošimo technikos, pastogę šienui. Mėšlą šalina transporteris. Ūkininkai įdėjo į namus ir ūkį daug savo lėšų, jėgų, pasinaudojo ir europine parama.

Pasak A. Baltrušaičio, savas kraštas, žemė suteikia stiprybės. Kitokio gyvenimo neįsivaizduoja. Šių metų Kelmės rajono „Metų ūkio“ konkurse Baltrušaičių ūkis pelnė pirmąją vietą.

Ir prie ūkio, ir prie meno  

D. ir A. Baltrušaičiai susilaukė dviejų dukrų ir dviejų sūnų.

Tėvai džiaugiasi, kad visi vaikai – ir prie ūkio, ir prie meno. Nieko keisto: Diana Baltrušaitienė – dailės mokytoja, Arūnas Baltrušaitis Smalininkų aukštesniojoje žemės ūkio mokykloje baigė ūkio technologijų specialybę, lankė bitinkystės būrelį. Vaikai perėmė tėvų pomėgius, gyvenimo būdą.

Paskerdinio kaime vietos atsirado ir bitėms. Vyriausioji Baltrušaičių dukra Rugilė prieš keletą metų laimėjo tuometinės Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbtą vaikų piešinių-etiketės bičių medui konkursą. Šeima buvo pakviesta į Prezidentūrą ir parsivežė Prezidentės bičių medaus stiklainėlį su Rugilės etikete.

Facebook komentarai

b