Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Mielės sode?! Sužinokite, kaip jas paversti veiksminga priemone, apsaugančia augalus nuo įvairių ligų

Autorius: Žinoti.lt
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Mielės dažniausiai naudojamos kepant duoną ar pyragą. Tačiau visi augalų mylėtojai turėtų atkreipti į jas dėmesį, nes šį produktą galima naudoti ir sode!

Nuo parduotuvės iki sodo

Kiekvienas sodininkas žino, kad augalai turi būti aprūpinti pakankamu mineralų kiekiu tinkamam augimui. Tam dažniausiai naudojamos trąšos. Paprastai jas perkame patogiose pakuotėse ir greitai sunaudojame. Tačiau yra viena sintetinių trąšų problema. Gali būti, kad jų panaudosite per daug ir paprasčiausiai pertręšite augalus. Be to, nuo įvairiausių trąšų daržovėse kaupiasi chemikalai, kurie vėliau patenka į mūsų organizmą. Norint, kad taip neatsitiktų, verta pagalvoti apie natūralių trąšų naudojimą. Jas galite lengvai pasigaminti iš mielių.

Augimo stimuliacija

Mielėse yra daug B grupės vitaminų, magnio, natrio, cinko, seleno, kalcio ir geležies. Jos veiksmingai paspartina augalų augimą, geriau vystosi jų šaknų sistema ir apsaugo daržoves nuo grybelinių ligų.

Mielių trąšos

1 būdas

Maždaug 100 gramų mielių sutrinkite ir užpilkite šiltu vandeniu (maždaug 10 l). Viską kruopščiai sumaišykite ir leiskite valandą pastovėti. Praėjus šiam laikui, galite pradėti tręšti augalus.

'''

2 būdas

Šis metodas turi didesnį efektyvumą. Gautą mišinį reikia praskiesti ir jo paruošimas užtrunka ilgiau. Susmulkintą mielių kubelį suberkite į didelį puodą ir užpilkite stikline cukraus. Po 1-2 valandų į indą įpilkite 10 litrų vandens, sumaišykite ir palikite savaitę pastovėti. Prieš naudojimą trąšas reikia praskiesti vandeniu santykiu 1:40.

Šiomis trąšomis galite tręšti bet kokio tipo augalus (tiek dekoratyvinius, tiek valgomus). Trąšos turėtų būti naudojamos kartą per dvi savaites.

''

Mielių purškalas

Purškimas padės kovoti su grybelinėmis ligomis, pelėsiais. Mielių kubelį ištirpinkite 0,5 l pieno (riebaus). Įpilkite 10 litrų vandens. Mišinį išmaišykite, supilkite į purškimo buteliuką ir apipurkškite juo augalus.

''

zinoti.lt

Facebook komentarai