Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lenkijos ūkininkai triumfuoja: kelių blokados pripažintos teisėtomis. Dabar dviem paroms paralyžiuos eismą

Autorius: Agroeta
Ūkininkai kelių blokadoje. "Agrounia" nuotr.
Ūkininkai kelių blokadoje. "Agrounia" nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Prieš antradienį vyksiančią didelę protesto akciją, kuri truks iki ketvirtadienio ryto, Lenkijos ūkininkai pasiekė itin svarbią pergalę. Penktadienį teismas pripažino, kad ūkininkų protestai yra teisėti, jei apie akciją iš anksto pranešama vietos savivaldybei.

Apie tai „Agrounia“ paskyroje „Facebook“ paskelbė šios organizacijos lyderis Michał Kołodziejczak‘as. „Agrounia“ pastaraisiais metais nuolat rengia kelių blokadas, šioms akcijoms suvienijanti tūkstančius žemdirbių.

Kai kurios verslo bendrovės buvo apskundusios „Agrounia“ kelių blokadas, esą tokiu būdu neteisėtai atkertamos įmones nuo tiesioginės jų veiklos, tačiau penktadienį teismas vienareikšmiškai atmetė skundą.

„Tai labai svarbi mūsų pergalė, nes visos mūsų kelių blokados yra teisėtos“, – aiškina M. Kołodziejczak‘as, prieš antradienį rengiamą eilinę kelių blokadą.

Net 13 vietų ūkininkai savo turima technika įrengs blokpostus, neleisdama važiuoti nacionaliniais keliais, įskaitant ir svarbų transporto mazgą aplink Varšuvą.

„Valdžia mūsų negerbia. Turime būti solidarūs, nes be viso to mes nieko nepasieksime. Galima žmonėms mokėti pinigus, galima jiems prižadėti dar daugiau pinigų. Bet jeigu valdžia su mumis normaliai nebendraus, mes nieko nelaimėsime“, – sako „Agrounia“ lyderis Michał Kołodziejczak‘as.

Jo teigimu, šalies prezidentas aiškina, kad Lenkijos žemės ūkis klęsti, ypač gyvulininkystė. „Tačiau iš tiesų, mums gyvybiškai trūksta gyvulių, todėl juos esame priversti įsivežti. Ir jei staiga užsidarytų sienos, mes pritruktume maisto“, – teigia M. Kołodziejczak‘as.

Pastaruoju metu Lenkijos ūkininkai susiduria su didžiulėmis problemomis, siekiant realizuoti kiaules. Dėl afrikinio kiaulių maro, kur jis užfiksuotas, ūkiams uždrausta 60 parų skersti kiaules.

Facebook komentarai