Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lankytojus prie Trainiškio ąžuolo pasitinka neprižiūrėta teritorija

Autorius: Loreta MAČIULIENĖ
Trainiškio ąžuolas
Trainiškio ąžuolas
Printer Friendly, PDF & Email

Ignalinos rajonas, Trainiškis. Į šį, vietinių išpuoselėtą kaimą, Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojus traukia ne vien gražus kraštovaizdis ar siūlomos kaimo turizmo paslaugos.

Kaimą kadaise išgarsino pamiškėje, netoli trobų augęs senasis ąžuolas, kurio amžius, pasak įvairių šaltinių, galėjo siekti net 800 metų.

Prieš beveik 4 metus Trainiškio ąžuolą išvertė įsismarkavęs vėjas. Pasak Aukštaitijos nacionalinio parko direktoriaus Gedo Kukanausko, net ir išgriuvęs medis išlieka svarbus gamtinei įvairovei – ant jo pastebėtas retas grybas kurapkinis storplutis, kuris įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą.

„Jis (red.- Trainiškio ąžuolas) labai vertingas, nes ten daug įvairių retų grybų ir kerpių rūšių atsirado“,– sako parko vadovas.

Ne tik retus grybus ir kerpes vilioja buvęs Trainiškio ilgaamžis galiūnas.

„Norint jį apžiūrėti reikia bristi žole iki kelių užžėlusiu taku arba eiti per išpuoselėtus, bet privačius gyventojų kiemus“, – įspūdžiais dalijasi savaitgalį Aukštaitijos nacionaliniame parke apsilankęs Algimantas Č.

„O pats ąžuolas guli dilgėlėmis ir žolynais apaugęs. Buvome su vaikais, gerai, kad vietiniai perspėjo į tas žoles nelįsti. Sako gandrai čia atskrendantys žalčiauti, o ir gyvačių čia buvo matę. Suprantu, kad esame gamtoje – nesitikiu asfaltuotų takų, bet bent jau apsišienauti, tai tikrai galėtų“, – gėdina vyras.

„Įdomu kas šią teritoriją turi prižiūrėti? Man irgi buvo įdomu, tai paklausinėjau kaimo gyventojų, – pasakoja kaunietis. Pasirodo ne vienerius metus, vis nesulaukę parko tvarkytojų, viską nušienaudavo vietos gyventojai. Gal šiemet žmonėms tiesiog nusibodo už ačiū prižiūrėti? Gi yra įstaigos, kurios viską turi padaryti ir dar ko gero už tai pinigus gauna“.

„Mes šį objektą prižiūrime, – sako Aukštaitijos nacionalinio parko vadovas G. Kukanauskas. Atsiprašome lankytojų, jei yra kažkokių nepatogumų, bet prižiūrime kiek galime, ne viską spėjame. Jo (red. – Trainiškio ąžuolo) eilė dar neatėjo, pirma kitus objektus prižiūrime. Teritorija labai didelė, o žmonių turime ne taip ir daug – tik 4. Anksčiau žmonės žolę pjaudavo 2 kartus per metus, o dabar visi kažkaip įsivaizduoja, kad atvažiuoji į kaimą ir turi būti žolė visur nušienauta, nuskusta, mums tas sudėtinga - nespėjame jos nuskusti, kaip žmonės norėtų“.

Parko vadovas tikina, kad ši teritorija bus sutvarkyta.

Prieš daugiau nei du metus, šalia vėtros nulaužto ąžuolo buvo pasodintas jaunas ąžuoliukas. Naujasis Trainiškio ąžuolas yra nuvirtusio senolio klonas, išaugintas iš senojo galiūno augliuko, įskiepyto į kitą ąžuolą.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA