Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kovai su pandemija EK siūlo skirti dar 530 mln. eurų. Lietuvai – taip pat numatyta lėšų

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Europos Komisija ketvirtadienį pateikė pasiūlymą sudaryti beveik 530 mln. eurų papildomos finansinės paramos iš ES solidarumo fondo (ESSF) paketą.

Ši priemonė skirta padėti 17 valstybių narių ir 3 narystės siekiančioms šalims (Airijai, Austrijai, Belgijai, Čekijai, Estijai, Graikijai, Ispanijai, Italijai, Kroatijai, Latvijai, Lietuvai, Liuksemburgui, Portugalijai, Prancūzijai, Rumunijai, Vengrijai, Vokietijai ir Albanijai, Juodkalnijai bei Serbijai) geriau apsaugoti visuomenės sveikatą kovojant su koronavirusu. Iš šio paketo lėšų, kaip skelbia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, bus padengiama dalis šių šalių viešųjų išlaidų, skirtų medicininėms ir asmeninėms apsaugos priemonėms, skubiai paramai gyventojams ir ligų plitimo prevencijos, stebėsenos bei kontrolės priemonėms.

Lietuvai iš šio paketo numatyta skirti 2 828 291 eurą.

Į siūlomą pagalbos paketą taip pat įtraukta 132,7 mln. eurų išankstinių mokėjimų, kuriuos jau gavo Airija, Graikija, Ispanija, Kroatija, Portugalija Vengrija ir Vokietija. Galutinės išmokos iš ESSF septyniolikai valstybių narių bus grindžiamos išsamiu pateiktų paraiškų vertinimu, užtikrinant, kad visiems būtų taikomas nuoseklus požiūris ir vienodos sąlygos.

Lėšos paraiškas pateikusioms šalims bus išmokėtos, kai Europos Komisijos pasiūlytą finansinį įnašą patvirtins Europos Parlamentas ir ES Taryba.

Europos Sąjungos solidarumo fondas buvo sukurtas po didelių potvynių Vidurio Europoje 2002 m. vasarą, visų pirma siekiant padėti reikalavimus atitinkančioms šalims vykdyti gelbėjimo ir atkūrimo operacijas po gaivalinių nelaimių, primenama Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pranešime.

ESSF yra speciali solidarumo priemonė, jos lėšos sutelkiamos pagal valstybių narių paraiškas, pirmiau įvertinus jų tinkamumą.

2002–2020 m. ESSF iš viso buvo sutelkta daugiau kaip 6,5 mlrd. eurų. Lėšos buvo išmokėtos iš viso per 96 gaivalines nelaimes nukentėjusioms 23 valstybėms narėms ir vienai narystės siekiančiai šaliai.

Kitu 2021–2027 m. programavimo laikotarpiu ESSF bus naujai sukurto Solidarumo ir neatidėliotinos pagalbos rezervo (SEAR) dalis.

Facebook komentarai

b