Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Koronavirusą į kaimus atveža medikai?

Autorius: Daiva BARTKIENĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Antradienį Jurbarką pasiekė nesmagi žinia – koronavirusas nustatytas Seredžiaus  seniūnijos gyventojai. Moteris yra medikė, dirba vienoje iš Kauno ligoninių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Tauragės departamento Jurbarko skyriaus vedėja Jolita Lapienė informavo, jog moteris  dėl koronaviruso jau buvo testuota. Liepos 30 d. atliktas testas buvo neigiamas, tačiau netrukus moteris pasijuto blogai – pradėjo kosėti, pakilo temperatūra. Medikė suprato, kad negalavimai gali būti susiję su  pavojų visuomenei keliančiu virusu.

Rugpjūčio 4 d. atliktas „Covid – 19“ testas įtarimus patvirtino. Iš pradžių buvo manoma, jog medikė koronavirusu užsikrėtė Kaune, dalyvaudama renginyje ir kontaktuodama su  asmeniu, kuriam jau buvo patvirtintas susirgimas.

Tačiau šiandien Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamentas gavo informaciją, jog užsikrėtimas siejamas su profesine, o ne asmenine  veikla. Kauno ligoninėje, kurioje dirba susirgusi medikė, jau anksčiau buvo nustatyta užsikrėtimų „Covid – 19“ ir susiformavęs ligos židinys.

„Medikai naudoja visas įmanomas asmeninės apsaugos priemones, tačiau gydymo įstaigose tokia didelę rizika užsikrėsti, kad  atsitinka įvairiausių dalykų. Be to, medikai irgi žmonės, gyvena įprastą gyvenimą, kuriame visko nutinka“, –  portalui „Agroeta“ sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamento direktorė Gilma Masiulionienė.

Epidemiologinio tyrimo duomenimis, su ligone artimai kontaktavo du šeimos nariai, jie pasiųsti atlikti koronaviruso testą. Nesunkiai serganti medikė gydosi namuose Seredžiuje. Specialistai aiškinasi, su kuo ligonė ir jos artimieji kontaktavo.

Tai ne pirmas atvejis, kai į Jurbarko rajoną koronavirusą atveža medikai. Balandžio 7 d. prisiėjo dezinfekuoti visą Viešvilės miestelį, kuriame gyveno koronavirusu užsikrėtusi Tauragės ligoninės darbuotoja. Laimė, tuomet virusas neišplito.

Facebook komentarai